(FN, MTI-Eco) A jugoszláv jegybank elnöke csütörtökön bejelentette, hogy nem értékelik le a dinárt az export élénkítése céljából. A Reuters által idézett Mladjan Dinkic hangsúlyozta, hogy nem változtatnak a dinár árfolyamán sem az import-, sem az export-, sem pedig más lobby nyomására. Az illetékes elismerte, hogy az exportőrök nyernének a leértékelés révén, de mint mondta: az új dinárárfolyam rögtön áremelkedést váltana ki a hazai piacon. Dinki
2001. 06. 01. 09:10