Az ügyészség szerint K. Zoltán, L. Mátyás és K. Zsolt labdarúgókkal állapodott meg 12 mérkőzés manipulálásáról, majd fogadóirodáknál ismeretlen összegekkel fogadott az elcsalt mérkőzésekre – adta hírül az MTI.
Ha a mérkőzés nem a megbeszéltek szerint alakult, vagy nem fogadtak, akkor a labdarúgók visszafizették a vesztegetési pénzt megbízóiknak.
Az egyik vádpont szerint K. Ferenc, egy labdarúgócsapat tulajdonosa, azért ígért jogtalan előnyt, hogy csapata ne essen ki a bajnokságból.
A nemzetközi bundabotrány kapcsán 2013 májusában a magyar ügyészség összesen 45 fő ellen emelt vádat négy különböző vádirat alapján, ezek közül eddig kettő tárgyalása kezdődött el.
A tavaly szeptemberben K. Zoltán és több társa ellen indult büntetőperben főként a REAC csapatához köthető cselekményeket vizsgálja a bíróság.
Idén januárban elkezdődött egy másik, milliárdos nagyságrendű sportfogadási csalássorozat ügyében is a büntetőper a törvényszéken egy – a hírek szerint hazájában fogva tartott – szingapúri állampolgár és 11 magyar társa – köztük K. Zoltán és L. Mátyás – ellen.
Abban az ügyben a vád szerint a szingapúri férfi több kontinensen működtetett bűnszervezetet és az egyes földrajzi régiókat rábízta “alvezéreire”, a magyarországi szálakat tartotta kézben K. Zoltán és L. Mátyás. Az ügyészség szerint a vádlottak nemcsak magyar, de egy olasz élvonalbeli – Lecce-Lazio – meccset is elcsaltak több százezer eurós vesztegetési pénzért, több millió eurós fogadási összeggel, és finn csapatoknál is próbálkoztak.
Annak az ügynek a vádlottjai között van három játékvezető is, a manipulált meccsek között pedig voltak nemzetközi utánpótlás és barátságos felnőtt válogatott mérkőzések is.
A harmadik vádirat ügyében kedden kezdődik a tárgyalás a törvényszéken K. Zoltán és 20 társa ellen, a negyedik ügyben pedig várhatóan a közeljövőben.
A nemzetközi bundabotrány kapcsán német, finn és olasz hatóságok is indítottak eljárásokat.
Andreas Bachmann bochumi ügyész korábban egy sajtótájékoztatón elmondta: 425 játékost, játékvezetőt és egyéb tisztségviselőt vesztegettek meg 380 meccsel kapcsolatban.
A legtöbb gyanúsított Németországban van, a bűnszervezet legalább 8,5 millió eurós hasznot tehetett zsebre és 2,1 millió euró kenőpénzt fizetett ki. A megbundázott mérkőzések között volt az élvonalbeli bajnokik mellett világbajnoki és Európa-bajnoki selejtező, valamint két Bajnokok Ligája-meccs is. Friedhelm Althans, a bochumi rendőrség főfelügyelője szerint mindez valószínűleg csak a jéghegy csúcsa.
Kutasi Róbert, a REAC klubigazgatója 2012 márciusában azt követően lett öngyilkos, hogy klubja több labdarúgóját őrizetbe vették.