Élő Belföld

Orbán inkább nem használja már a fantasztikus jelzőt a 2025-ös évre

Fischer Zoltán / Miniszterelnöki Sajtóiroda
Fischer Zoltán / Miniszterelnöki Sajtóiroda

Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni

Ki kell őket söpörni, mikor ha nem most – mondja a miniszterelnök. Szerinte nyilvánosságra kell hozni az Amerikából érkező összes pénzt, és akik ezt fogadják, azokat szankcionálni kell. Erre meg fogják teremteni a jogalapot.

Orbán név szerint említette Magyar Pétert az interjúban

A miniszterelnök jellemzően nem mondja ki legfőbb hazai politikai ellenfelei nevét, de most megtette. Az előző gondolatot folytatva azt mondta, míg őt ekézték az amerikai és brüsszeli pénzekkel kitömött szervezetek, míg Orbán ellenfeleit rendre piedesztálra emelték, mint „Márki-Zay Pétert vagy Magyar Pétert”.

Orbán szerint az összeesküvés-elméletek hívei most nagy bajban vannak, mert kiderült, hogy az összeesküvés-elmélet a valóság, hiszen kiderült az is, hogy létezik a Soros-terv, hiszen az elmúlt 9 évben bejött 9 millió illegális migráns Európába. Ugyanitt tette hozzá a miniszterelnök, hogy Szerbiában és Szlovákiában is ezek a körök finanszírozzák a kormány ellenes tiltakozásokat.

„Tekintélyes méretű és komolyságú” gazdasági megállapodás jön az amerikaiakkal

Erről Orbán még az előtt megállapodott Trumppal, hogy utóbbit elnökké választották volna. Erre leginkább azért volt szükség szerinte, mert az előző amerikai adminisztráció több olyan döntést is hozott, ami számunkra nem volt kedvező.

Orbán szerint nagy csúfság volt például, hogy a Biden-adminisztárció idején a kínai befektetések mértéke Magyarországon meghaladta az amerikait. „Hol maradnak az amik?” – tette fel a kérdést.

Orbán szerint óriási botrány van most Amerikában, mert Trump nyilvánosságra hozta, hogy a demokrata kormány mekkora támogatásokat adott a különböző külföldi, nemzetközi szervezeteknek és csoportoknak. Orbán szerint akik „kaptak lóvét”, több helyről kapták: a Soros-hálózattól és az amerikai kormányzattól is. Illetve még Brüsszel is beszállt ebbe a finanszírozásba. Orbán szerint akik ezeket a pénzeket kapták, nagyrészt médiumok, arra használták ezt, hogy a magyar kormányéval ellentétes üzeneteket, aknamunkát végezzenek.

„Külföldről fizetett szervezetekről van szó, akiknek az a dolga, hogy megbuktassák a magyar kormányt” – jelentette ki, és példaként említette a Politico című lapot, ami „mindenhonnan kapott pénzeket”, és mást sem csinált az elmúlt években, mint ekézte a magyar kormányt, személyesen gyalázták őt.

Orbán nem örül neki, hogy a munkás szó kimegy a divatból

„Engem egy kicsit mindig piszkált az, hogy diákhitel van, de mi van azokkal, akik nem tanulnak, hanem mennek dolgozni” – utalt a munkáshitel bevezetésének szükségességére.

Örül annak, hogy végre eljutottak oda, hogy lett elég pénz arra, hogy létrehozzák ezt a konstrukciót is. Bevallása szerint ő is szkeptikus volt az elején, hogy lesz-e erre kereslet. És abban is, bizonytalan volt, hogy jó-e az elnevezés, mert a munkás szó mintha kezdene kimenni a divatból, aminek ő nem örül.

Orbán: magam is falusi vagyok, meg az is leszek, ha a munkám itt véget ér

Orbán szerint a baloldal a falut a múlthoz sorolja, ami egy maradvány, nem trendi dolog. A kormány álláspontja ezzel ellenkező, rengeteg előnyét látják a falusi életnek. Személyesen a kormányfő is, hiszen, mint mondta, ő is falusi, és oda is tervez visszavonulni a pályafutása végén.

Ennek szellemében éppen ezért hoz olyan intézkedéseket a kormány, hogy megérje, jó legyen falun lakni. És a kormányfő állítása szerint rengeteg jó visszajelzés érkezik vidékről a kormány támogatási programjairól.

Orbán a 13. havi nyugdíjról: a szakmai csatározás a legegyszerűbb, azzal nem kell foglalkozni

Hiszen az ember úgy gondolná, fizetünk 12 hónapra, ha tudunk fizetni a 13-ra is, hallelujah, mindenki boldog, de nem ez történik. A kormányfő szerint a 13. havi nyugdíj körül állandó politikai csatározások zajlanak: részben politikaiak, részben nemzetköziek és részben szakmaiak. „A szakmai a legegyszerűbb, azzal nem kell foglalkozni” – jelentette ki ezen a ponton.

Szerinte a belpolitikai helyzet a legérdekesebb, mert a Gyurcsány-kormány (név szerint említve) elvette a 13. havi nyugdíjat. „Azt a javukra kell írnom, mintha ők is vezették volna be, egyébként” – tette hozzá. Szerinte a bal- és a jobboldal közötti egyik állandó vitatéma, hogy ki mit tett, és mit nem a 13. havi nyugdíjért, ezért lett ez kényes téma.

Ott van viszont még Brüsszel, ami a kormányfő szerint egyre mélyebben avatkozik be a tagállamok gazdasági életébe, amik először tanácsként jelennek meg, de aztán kötelezővé vállnak.

Orbán: ez egy jó év lesz, erős év lesz

A gazdasági kilátások kapcsán Orbán a korábbiakkal ellentétben úgy fogalmazott: ez egy erős év lesz.

„A fantasztikus szót nem használom, mert azzal megnyitok egy vitát, hogy csak jó lesz-e vagy fantasztikus is, de ez egy erős év lesz maradjunk ennyiben” – mondta a kormányfő, aki korábban rendszerint úgy fogalmazott, hogy a 2025-ös év fantasztikus év lesz az ország számára.

Miért éppen a nyugdíjasok?

Ezzel a kérdéssel indul a beszélgetés, utalva arra, hogy a kormány megtartja a 13. havi nyugdíjat, és a nyugdíjasok számára is elérhetővé teszi a kibővített otthonfelújítási programot. Orbán szerint a polgári kormány számára két csoport van, akik kapcsán beindulnak a pavlovi reflexek, a gyerekesek és a nyugdíjasok. „Én sem tudom, hogy miért van így” – mondta a miniszterelnök, hozzátéve, ha valami történik a világban, az első gondolata az az embernek, hogy mi van a gyerekeivel, és mi van az idősebb hozzátartozóival.

Orbán, állítása szerint nem úgy tekintenek a nyugdíjasokra, mint akiknek segítségre van szükségük – bár ebben is van igazság –, a támogatás inkább a tisztelet jele.

Olvasói sztorik