Élet-Stílus

A fűtés miatt nézünk ki rosszabbul

fűtés (fűtés)
fűtés (fűtés)

Olyan korban élünk, amikor a leghidegebb tél közepén sem kell fáznunk a lakásunkban. Most kiderült, hogy nem feltétlenül tesz jót testünknek a központi fűtés.

Egy friss kutatás szerint az átlagos termosztát 23 fokra van állítva egy lakásban, minden huszadik ember pedig egészen trópusi időjáráshoz, 30 fokhoz hangolja lakását. De mégis milyen hatásai vannak ennek?

Kiszáradt ajkak

A központi fűtés borzasztó ajkaink számára: könnyen kiszáradhatnak és kirepedezhetnek, ha nem hidratáljuk magunkat. Ha ilyenkor nyalogatni kezdjük ajkainkat, a nyálunkban található emésztőnedvek hatására csak jobban kiszáradnak. Sebesebb ajkak esetében a bőr felső és halott rétegei miatt a regeneráló produktumok nem is tudnak eljutni ajkainkig. Ajánlott, hogy fürdés vagy tusolás után, amikor ajkaink nedvesek, gyengéden töröljük meg egy törölközővel, hogy az elhalt bőrt eltávolíthassuk, ezután már bekenhetjük őket.

Sajgó kezek

Sose tegyük kezünket a radiátorra, hogy így melegítsük fel. Nem jó ugyanis, ha túl gyorsan melegszenek fel a végtagjaink: a véredények nem képesek kezelni a megnövekedett véráramot, ez pedig átterjedhet a környező szövetekbe, így kezünk megdagadhat, fájhat és viszkethet. A kezünkön lévő bőr ugyan vastagabb, mint a testünk többi részét fedő réteg, de mindig ki van téve a környezetnek. Próbáljunk ez ellen glicerintartalmú kézkrémeket használni.

Ráncos arc

A magas hőmérséklet és az alacsony páratartalom kombinációja az arcbőrnek sem kedvez. Minél magasabb a hőmérséklet, annál szárazabb lesz a bőrünk, a minket irritáló anyagok könnyebben behatolhatnak szervezetünkbe, a víz pedig könnyen távozhat. Az átlagnál erősebb hidratálóval dolgozzunk ilyenkor és az irritáló hatású készítményeket kerüljük a tavaszi időszak kezdetéig: a szalicilsavas vagy glikolsavas, illetve a retinotartalmú készítmények a nyerők. 

Még többet szeretne tudni? Olvassa el a folytatást a Házipatika oldalán!

Ajánlott videó

Olvasói sztorik