Mindenki ismeri George Clooney-t, aki egyszerű sorozatszínészből lett akkora A-listás hollywoodi sztár, hogy nemrég a királyi esküvőre is meghívtak. Utóbbi pedig nem véletlen, hisz Clooney családja legalább annyira híres, mint Harry hercegé. Családfája még akkor is érdekes lenne, ha maga Clooney megmaradt volna a Vészhelyzet sármos gyerekorvosának, és nem növi ki magát a világ egyik legnagyobb celebritásává.
A Clooney nevet Amerikában már az 50-es 60-as években is mindenki ismerte, pedig George Clooney csak 1961-ben született. Az első híres Clooney nem a ma ismert színész, hanem a nagynénje, Rosemary Clooney volt. Az 50-es években lett híres, akkor még csak énekesnőként, aki olyan slágereket adott elő, mint a Tenderly, vagy a Mambo Italiano. 1954-ben aztán szerepet kapott a Fehér karácsony című filmben Bing Crosby, Danny Kaye és Vera-Ellen mellett, amivel nagyon gyorsan, nagyon nagy karriert futott be. Ami azonban a 60-as években erősen megrekedt, mivel depressziós és drogfüggő lett, 1968-ban pedig idegösszeroppanást is kapott nem sokkal azután, hogy barátját, a legfőbb ügyész Robert F. Kennedy-t meggyilkolták.
Két férje közül az egyikhez, az Oscar-díjas José Ferrerhez kétszer is hozzáment, akitől öt gyereke született, köztük a 2017-ben elhunyt színész, Miguel Ferrer, aki így George Clooney unokatestvére volt. Ferrer szerepelt a Robotzsaruban, és ő volt az FBI-ügynök a Twin Peaksben. Leginkább főgonoszokat alakított B-kategóriás filmkekben, de rengeteg sorozatban is feltűnt, többek közt a Vészhelyzet első részében, így unokatestvérével, George Clooney-val is dolgozott együtt. Anyjához, Rosemary Clooney-hoz hasonlóan rákban hunyt el, 2017 januárjában.
George Clooney másik nagynénje, Betty Clooney is viszonylag híres volt, Rosemary Clooney-hoz hasonlóan ő is énekelt egy darabig, illetve tévébemondóként is dolgozott. Ahogy testvérük, Nick Clooney, vagyis George Clonney apja, aki híradósként kezdte tévés karrierjét.
Clooney apjának saját reggeli tévéshow-ja volt, a The Nick Clooney Show, majd később saját vetélkedője is, a The Money Maze. George Clooney gyerekként többször is szerepelt apja műsorában, általában jelmezben – egyszer például nyúlnak öltözve interjúvolta meg őt apja, mint a húsvéti nyulat.
Ha bárkit is érdekel, hogy miként fog kinézni George Clooney 80 évesen, csak nézzen rá most Nick Clooney-ra, aki fiatalabb korában gyakorlatilag egy az egyben úgy nézett ki, mint a fia.
Egyébként apja, nagynénjei és unokatestvére mellett akad még Clooney családfájában érdekesség, ugyanis anyai ágon az ük-ük-ük-ük-nagyanyja, Mary Ann Sparrow féltestvére volt Nancy Lincolnnak, Abraham Lincoln édesanyjának. Ilyen rokonsággal nem csoda, hogy George Clooney szüleinek házában van egy szoba, ami gyakorlatilag régi családi fotókkal van kitapétázva. Utóbbit Nick Clooney mutatta meg David Letterman Netflixen látható beszélgetős műsorában, aminek pár hónapja George Clooney volt a vendége. Az egyik fotón például láthatjuk a húszéves George Clooney-t, aki akkor próbálkozott meg először bajsza megnövesztésével, de egy olyan kép is feltűnik az alábbi videón, ahol a 12 éves George Clooney bilifrizurával és nevetségesen nagy szemüveggel a fején vigyorog.
David Letterman műsorában Clooney beszélt a rengeteget jótékonykodó szüleiről, és azzal viccelődött, hogy gyakorlatilag utálta gyerekkorában a karácsonyokat, ugyanis karácsony reggelén mindig elmentek egy-egy idegen, rászoruló családhoz, ahol nővérével együtt kellett kitakarítaniuk a lakást, majd megajándékozni a gyerekeket. De Nick Clooney a mai napig folytat hasonló munkákat – évekkel ezelőtt fia feleségének, Amal Clooney-nak köszönhetően találkozott egy 23 éves, Irakban élő, jazidi menekülttel, Hazim Avdallal, aki ma már Clooney-éknak köszönhetően a Chicagói Egyetem jár, a nyári szüneteket pedig Clooney-ék közelében, Augustában tölti egy elképesztően szép, tóparti házban.
A fent említett interjú láttán az ember azonnal elkezd irigykedni George Clooney-ra egyrészt felesége, Amal Clooney, másrészt szülei miatt, Clooney szüleire pedig a fiuk miatt. Mert az egész család tényleg annyira giccsesen tökéletes, kedves, szórakoztató és érdekes, hogy kedvünk támadna a szomszédságukba költözni. De ha már az utóbbi nem fog összejönni, akkor legalább Letterman műsorába érdemes belenézni.
Kiemelt kép: Nick Clooney 1956-ban – Bettmann Archive / Getty Imgaes