Nagyjából 3000 évvel Jézus Krisztus születése előtt készülhetett a legősibb ismert betlehemi jelenetet ábrázoló kép – írja az Arkeonews. Az állítólag 5000 éves sziklarajzon egy újszülött látható két szülője között, valamint két állat és egy csillag is megfigyelhető.
A különös alkotásra olasz kutatók találtak rá egy sziklaüregben, amelyet később Szülők Barlangjának neveztek el. A pirosasbarna festékenyaggal készült képet még 2005-ben fedezték fel a Szahara sivatag egyiptomi részén, de csak 2016-ban hozták nyilvánosságra az érdekes leletet. A szakértők nem indokolták meg, hogy miért vártak erre több mint 10 évet.
This nativity scene just found in #Egypt is 5,000 years old https://t.co/Aue5N6zDXF pic.twitter.com/ryV1lNYp3U
— Massimo (@Rainmaker1973) December 23, 2016
A festményt felfedező Marco Morelli szerint számos kérdést felvet az ősi rajz, amely valóban megtévesztésig hasonlít a bibliai jelenetre. Hozzátette: korábban sosem találtak olyan betlehemi ábrázolást, amely a korai kereszténység kialakulása előtt készült volna.
A kőkorszakra datálható, állítólag Jézus születését megjelenítő képről egyébként nem sok információt tudni, ráadásul a felfedezésről szóló eredeti beszámoló, amelyet a ma már nem létező Seeker.com közölt, is elég félrevezetőnek tűnik.