Az ívelt tévék piaci bevezetését követően sokakban felmerült a kérdés, hogy valójában mi az igazi haszna a hajlított kijelzőpanelnek és hogyan lehetséges, hogy annak minden pontja ideális távolságra esik a néző szemétől. Az LG most felfedi a titkot.
A koreai cég az OLED kijelzőpanel fejlesztése mellett tette le a voksát. Az LG az OLED-ben látja a jövő televíziós technológiáját és piacvezető is ebben a kategóriában, a világon és hazánkban egyaránt. Az első ívelt OLED TV 2013 végén érkezett a magyarországi piacra és azóta még egy új modell került a boltok polcaira. Az LG töretlenül fejleszti az OLED kijelzőtechnológiát, aminek eredményeképpen idén több hasonló készülék megjelenése is várható a hazai piacon.
Az LG ívelt OLED TV fő előnye a síkképernyős társaival szemben, hogy az emberi szem számára kényelmesebb tévénézést és jobb képminőséget biztosít (a merőleges rálátású pixelek miatt), valamint nagyobbnak is látszik, mint a lapos képernyők. Az ívelt kialakítás által a képernyő minden pontja ideális távolságra van az emberi szemtől, így kényelmesebb a tévénézés, ráadásul a képernyő szélein nem torzulnak a színek és minimálisan sem romlik a színvisszaadás, ami egy nagy képernyős sík LCD TV esetében előfordulhat. Az ívelt képernyő előnyei közé tartozik továbbá, hogy közelebbről nézve nagyobbnak látszik, mint amekkora valójában.
Sokakban félreértést okozott az a tézis, hogy “az ívelt képernyő minden pontja egyenlő távolságra van a néző szemétől”. Ezt nem egy nézőre kell vetíteni, hiszen általában nem csak egy ember néz egy tévét. Az LG különböző kutatások és tanúsítványok adatainak segítségével kapta meg, hogy egy TV-t átlagosan hány ember, átlagosan milyen távolságból néz. Amennyiben a televíziót néző emberek feje egymástól vállszélességre van, a tévé széleit összekötik a két szélső ember fejével, és ahol a vonalak metszik egymást, ott lesz a kör középpontja. Így lesz meg az 55 colos ívelt OLED TV ívének 5 méteres sugara.
Ezek tehát az előnyök, viszont azért néhány negatívum is akad. Ilyen például, hogy az ívelt készülékek esetében sokkal zavaróbbak a tükröződések, mint a síkképernyős társaik esetében, azok ugyanis felnagyítódnak. Ezenkívül oldalról nézve torzul a kép és falra nem igazán szerelhetők ezek a készülékek, melyeknek ráadásul sajnos alaposan meg is kérik az árukat. Az LG 55 colos Full HD OLED tévéje egy évvel ezelőtt 3 millió forintos áron debütált hazánkban, és bár mára ez az ár a harmadára csökkent, még mindig jóval magasabb mint a hasonló méretű LCD készülékek ára. Cserébe viszont lényegében végtelen kontrasztot, ragyogó színeket, minimális fogyasztást és egy szupervékony televíziót kapunk.