Itt az idő, hogy hálát adjunk a Nemzetközi Kézilabda Szövetség meglehetősen versenyellenes autokratizmusának, ugyanis ez maradt a magyar férfi kézilabda-válogatott egyetlen reménye a világbajnokságon való részvételre.
A világbajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kézilabda-válogatott 30-19-re legyőzte Olaszország csapatát a szombat délután Tatabányán rendezett edzőmérkőzésen.
A magyar válogatott kapta a legkevesebb gólt a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörében, ugyanakkor az ellenfél kapuja előtti játékban már komoly gondok mutatkoznak.
A korábbi klasszis kiemelte, hogy a végjátékokban fegyelmezett a magyar csapat, viszont az negatívum, hogy eddig minden meccsen volt egy gyengébb periódus, amikor a riválisok előnybe kerültek.