A csoport
A Manchester United a 2015/16-os szezon után, az Európa Liga megnyerésének köszönhetően lehet ott ismét a Bajnokok Ligája főtábláján, José Mourinho együttese otthon fogadta a Baselt. Pogba már az első negyed óra után megsérült, a helyére állt be az a Fellaini, aki aztán a 35. percben gólt fejelt. A második játékrészben a 75 millió fontos csatár, Lukaku bólintott a kapuba, és bár volt szépítési lehetőség a svájciak előtt, a csereként beállt Rashfordnak köszönhetően a United szerzett újabb gólt és nyert 3-0-ra.
A csoport másik meccsén a portugál Benfica hiába vezetett hazai pályán, az orosz CSZKA Moszkva fordított és fontos három pontot szerzett a későbbiekre nézve.
B csoport
Mindenki árgus szemekkel figyeli, hogy mire megy a Paris Saint-Germain, amely a nyáron egy zsák pénzért szerezte meg a Neymar–Mbappé kettőst. A franciák köszönik, jól vannak, az első félidőben épp a két friss szerzemény, valamint Cavani egy-egy találatával kerültek magabiztos előnybe a Celtic otthonában. A második félidőben Neymar szerezhetett volna újabb gólokat, nem tette. A hajrában volt még egy skót öngól, majd Cavani szerezte meg saját maga második találatát, úgyhogy nagyon simán, 5-0-ra nyert idegenben a párizsi együttes.
A csoport másik nagyágyúja, a Bayern München nagyon korán ember-, majd gólelőnybe került otthon az Anderlecht ellen, Lewandowskit rántották le gólhelyzetben, majd maga a lengyel csatár értékesítette a tizenegyest. Innentől kezdve értelemszerűen a Bayern akarata érvényesült, a gólok azonban sokáig nem nagyon akartak jönni. Alcantara és Kimmich azért így is megzörgette a hálót, 3-0 lett a vége.
Amekkora dráma volt a napokban a münchenieknél a Hoffenheim ellen elveszített bajnoki után, a legfontosabb a győzelem volt.
C csoport
Ez egy elég kemény csoportnak ígérkezik, egyedül a történelem során első azeri csapatként főtáblára jutott Qarabag, amelyik kilóg a négyesből. Ez most Londonban ki is derült, Pedro és Zappacosta is már a szünet előtt látványos gólt szerzett, az angol bajnok Chelsea így lényegében már egy félidő alatt eldöntötte a meccset. A második játékrészben, ahogy azt sejteni lehetett, tovább nőtt a különbség, Azpilicueta, a csereként beállt Bakayoko is betalált, a 6-0-s végeredményt pedig Batshuayi állította be egy duplával, igaz, a másodikat végül Medvegyevnek írták be öngólnak.
A játéknap egyetlen gólnélküli meccsét Rómában láthatták a szurkolók, a Farkasok egy sok helyzetet hozó találkozón ikszeltek az Atlético Madriddal. Mondjuk Saúl Niguez megnyerhette volna a meccset a spanyoloknak, de kihagyott egy hatalmas lehetőséget a végén:
D csoport
Itt rendezték a játéknap, sőt, igazából az egész első forduló legnagyobb rangadóját, ugyanis a Barcelona a Juventust látta vendégül – ez a két csapat 2015-ben döntőt játszott egymással. Az olaszok becsülettel lehozták majdnem a teljes első félidőt, ám volt egy védelmi megingás (na jó, kettő, de Dembelé kihagyott egy ordító ziccert), amiből Messi a 45. percben megszerezte a vezetést.
A második játékrész elején Messinek volt egy kapufája, hogy aztán az 56. percben megszülessen a második barcelonai gól, Rakitic értékesített egy kipattanót. A 69. percben, egy elbaltázott torinói támadás után kontráztak a katalánok, megint Messi volt a befejezőember, itt pedig el is dőlt a meccs.
Közben Görögországban, az Olympiakosz Pireusz és a Sporting mérkőzésén magyar érdekeltség volt, Kassai Viktor és stábja vezették az összecsapást és látták a BL-szezon eddigi leggyorsabb találatát. A vendég Sporting egyébként szintén nem kegyelmezett, már a félidőre ellépett 0-3-ra. A görögök kicsit későn ébredtek, a hajrában lőttek két gólt is, de így kiskaptak.
Nyitókép: Europress/Anadolu Agency/Albert Llop