A főtitkár azt is elárulta, pontszerzés esetén a cserék és a 24-es keret tagjai is részesültek a meccspénzekből, továbbá természetesen a stábtagok is kaptak jutalmat.
Vági Márton kijelentette, a gyakorlat szerint az egyes mérkőzések után esedékes prémiumokat azonnal kifizette a szövetség. Az Eb-részvétel kiharcolására azonban extra bónusz, volt kitűzve, ezzel még adósak. Ez a tizenkét mérkőzésen kapott prémiumok összegének a négyszerese lesz fejenként.
Ez a számítás még nem készült el, ezért a főtitkár fejből azt nem tudta megmondani, összesen hány játékost és stábtagot érintett eddig a jutalmazás, de 70 fölé és összességében több, mint egymilliárd forintra “lőtte be a számot”.
Nyilván nem tévedhet nagyot, mert az UEFA honlapja szerint a tíz csoportkörös és a két pótselejtezőn összesen 37 magyar játékos lépett pályára, így az összes jutalmazottak száma simán lehet ennek a duplája.
Ha mindez igaz, úgy Dzsudzsák Balázs, aki mind a 12 mérkőzésen pályára lépett “kereste” a legtöbbet a selejtező sorozat alatt, körülbelül negyven millióval, de még az újpesti Forró Gyulának is több mint egy millió forint jutalomban részesül, aki a finnek elleni győztes (1-0) meccsen 33 perc erejéig a pályán volt.
Megjegyezzük, talán a teljesítmény, az Eb-részvétel kiharcolása után senki sem fog fanyalogni, a tekintélyes summa hallatán, lévén 44 év után vesz részt a magyar labdarúgó-válogatott a kontinenstornán, és ezzel sokaknak hatalmas örömet szereztek.
Különösen azért nem érdemes fanyalogni az összegek láttán (alább), mert Csányi Sándor elnök fontosnak tartotta leszögezni, a szövetség 12 millió eurót kap az UEFA-tól a kijutásért, ennek az egyharmada bőven fedezi a játékosok és a stáb jutalmát.
A felnőtt nemzeti tizenegy átlagos éves költségvetése nagyjából 800 millió forintra rúg, amelyet a nemzetközi szövetségektől kapott összegekből, a televíziós jogdíjakból, illetve a közönségbevételből a válogatott piaci alapon kitermeli.
Na, ezen a szemüvegen keresztül tessék mérlegelni a fenti listát.