Az egy nappal Puskás Ferenc halálának hatodik évfordulója előtt, pénteken tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az Újbuda Újlak Közösségi Egyesület tíz művész számára meghívásos pályázatot írt ki a szobor elkészítésére A művészeknek egy fotó alapján kell dolgozniuk. A kép Puskást örökíti meg, miközben Szalonikiben gyerekeket tanít “dekázni”.
A pályázatokat a szakmai zsűri december közepén bírálja el, az avatást pedig a tervek szerint Puskás Ferenc születésének évfordulója (április 1.) előtt tartanák meg.
Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere hangsúlyozta, az önkormányzat egyértelműen támogatta azt az ötletet, hogy a Bécsi út és Dereglye utca által határolt teret Puskásról nevezzék el. Hozzátette: Puskás olyan példakép, akit fiatalok elé kell állítani, kiváló sportoló és nagyszerű ember volt.
“Óbuda nagyon büszke, hogy otthont adhat ennek a szobornak és térnek” – mondta Bús Balázs a sajtótájékoztatón, amelyen megjelent többek között Puskás Ferenc özvegye, Erzsébet asszony is.
Szöllősi György, Puskás Ferenc hagyatékának kezelője kiemelte: ez lesz az első egészalakos Puskás-szobor a világon. Hozzátette: Magyarországon Zalaszabaron, a kispesti Puskás Ferenc Általános Iskolában és a felcsúti Puskás Akadémián, míg Spanyolországban a Real Madrid elnökségi tárgyalótermében is található mellszobor. A tervek szerint a jövőben Athénban, a Panathinaikosz régi stadionjánál (itt edzősködött Puskás), illetve a Real Madrid új edzőközpontjában állítanak szobrot a Száguldó Őrnagyról.
Szöllősi elmondta még: a jövő évi Puskás-Suzuki utánpótlás tornán – amely hagyományosan április elsején egy díszvacsorával kezdődik – már a résztvevő csapatokkal – a Real Madriddal, a Panathinaikosszal, a Bp. Honvéddal, a Felcsúttal és a Melbourne-nel – tekinthetik meg az óbudai műalkotást.
Szombaton, Puskás Ferenc halálának hatodik évfordulóján, a kispesti Templom téren álló Nagyboldogasszony templomban – ahol a labdarúgó 1950-ben házasságot kötött – a 18 órától kezdődő szentmisét Puskás Ferenc lelki üdvének ajánlják fel.