Nyáron a Megyeri útra is neves edző érkezett. Jos Daerden megnyilvánulásaiból jól látszik, az önbizalmával nincsen gond.
Erősítés címén szétnézett a tulajdonos érdekeltségébe tartozó „padláson és pincében”, és leigazolták az ott “porosodó fölösleget” mondván: szar ez a magyar bajnokság, idehozunk egy-két Belgiumban és egyéb érdekeltségeinknél mellőzött spílert, aztán majd lefutballozzuk a mezőnyt.
A bajnokságból eltelt hat forduló, oszt Jos Darerdent gyorsan felébresztette a magyar futballvaló: hiába hozta ide gólfelelősnek például Yadin Zarist – a nagyhírű izraeli másodosztályból!!! – ő biza’ nem fogja megváltani a világot. Ahogy valószínüleg a kongói Bavon Tshibuabua sem. Az Újpest ugyanis jelenleg a 12. helyen áll a bajnokságban, éppen annyi ponttal (5), mint a 15., kiesőhelyen álló Kecskemét.
Mert persze szar ez a magyar foci, de annyira nem, hogy tucatlégiósokkal is eredményt lehessen elérni. Ezért jó edző Jos Daerden. Hamar felismerte: szüksége van olyan játékosra, akinek – ugyan már túl van a zeniten (34 éves) – 55-szörös belga válogatottként alighanem több futball van a kislábujjában, mint a többi friss szerzeményben együttesen. És szüksége lesz még másra is…
Magasság: 174 cm
Súly: 74 kg
Poszt: csatár
Klubjai: Molembek, Ekeren, Beerschot, Genk, Ajax, Mönchengladbach, Club Brugge, Lierse
Belga gólkirály: 2002, 2003
Válogatottság/gól: 55/24
A nagyképűség, a magyar futball lekezelésének hibájába az utóbbi időben minden messziről érkezett ember beleesett. Kezdte a Fradi az angol Bobby Davisonnal, aki többségében a szigetország harmadik vonalából idehozott játékosokkal – akiknek nevét megjegyezni sem volt érdemes – akarta visszaállítani a klub renoméját. Pofára esett.
Megjárta Sousa is, hiszen kezdetben olyan spanyol kettőből szerződtetett labdarúgókkal próbálkozott, akiknél itthon a Videoton tarcsiban is volt jobb… Az utóbbi fél évben – különösen az MTK elleni Magyar Kupa-vereséget követően – szerényebb lett, láthatóan átértékelte a helyzetet. Ma már magasabb szinten jegyzett és bizonyított játékosokkal próbálkozik, lásd például Kaká.
Pórul járt, nem ért el eredményt a Honvédnál Morales sem. Tán nem véletlen, hogy az új olasz trénernek Marco Rossinak nem engedték már, hogy mindenféle szedett-vedett külföldi játékost idehozzon, többségében inkább saját nevelésben bíznak mostantól ők is.
Szögezzük le: pénztárcához mérten jelenleg két út látszik követendőnek a magyar labdarúgásban. Ha kevés pénzed van – MTK, Honvéd -, akkor bízz magadban és nevelj! Ha sok – Videoton, Debrecen, Diósgyőr, Győr -, akkor igazolj olyanokat, akik már bizonyítottak magasabban jegyzett bajnokságban!
Mindkét út helyesnek látszik, melynek következtében a magyar klubfutball színvonala szépen lassan, de biztosan emelkedik.
Videó – Wesley Snock vérbeli csatár. A Genk színeiben 93 meccsen 67-szer volt eredményes: