Női gátfutásban és férfi rúdugrásban is világcsúcs született a eugene-i szabadtéri atlétikai világbajnokság zárónapján, amelyen Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke átvette a stafétát.
A nigériai Tobi Amusan a 100 gát elődöntőjében 12.12 másodperccel állított fel új csúcsot, melyet a döntőben 12.06 másodpercre javított, ezt azonban a megengedettnél nagyobb hátszél miatt nem hitelesítették.
Így nyerte meg Amusan Nigéria első vb-aranyát:
Tobi Amusan has done it again!!!
Another World Record!!!
12.05s
Nigeria’s first ever World Title!! pic.twitter.com/gjIQIWnqDi— Optimus Maximus (@femii_p) July 25, 2022
Rúdugrásban Armand Duplantis saját márciusi rekordját adta át a múltnak: a svédek olimpiai bajnoka a belgrádi fedett pályás vb-n elért 6,20 méteres eredményét javította meg egy centiméterrel. A 22 éves, amerikai születésű rúdugró azt nyilatkozta, előzetesen nem a világcsúcs lebegett a szeme előtt, hanem az aranyérmet akarta nagyon elszánta megnyerni, mert ez volt az egyetlen érem, ami hiányzott a kollekciójából.
RECORD DU MONDE MONDO DUPLANTIS 6.21M WR 🙆♂️🤯🤯😱😱#WCHOregon22 #WCHOregon2022 pic.twitter.com/PuUEY50Npq
— MR.CARTER (@NelsonCarterJr) July 25, 2022
A nők 4×400-as váltóját az Egyesült Államok nyerte, az elődöntőre visszatérő Allyson Felix így huszadik vb-érmével, ráadásul arannyal búcsúzott.
Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke átadta a stafétát Gyulai Miklósnak, a Magyar Atlétikai Szövetség elnökének: jövőre Budapest lesz a házigazdája Magyarország történetének legnagyobb sporteseményének
„A világbajnokságok történetében soha nem látott méretű, akár 25 főnél is nagyobb csapattal készül a magyar atlétika a hazai rendezésű vb-re.
Jelenleg mindent annak rendelünk alá, hogy sikeres legyen a szereplésünk és az esemény hatása tovább tartson, mint az a csodálatos 9 nap, azaz a világbajnokság járuljon hozzá a magyar atlétika erősödéséhez
– idézte a jövő évi vb szervezőbizottságának közleménye Gyulait. A MASZ elnöke megemlítette: az élsportolók számára indított szakmai programok mellett elindították a Kölyökből Atléta Programot is, aminek hatására egy év alatt harmadával több gyerek kezdett el atletizálni.
„Ez társadalmi érdek is, hiszen az atlétika minden mozgásforma alapja és így a sportág nagyban hozzá tud járulni a sportoló nemzet megteremtéséhez” – jelentette ki Gyulai.