A cég egy rövid túrán mutatta be a sajtó képviselőinek, hogy miként mérik a versenyzők idejét, vagy éppen reakcióját, s milyen megoldásokkal próbálnak újítani. Elhangzott, hogy Kazanyban az úszásnál tízen, összesen pedig harmincan dolgoznak az egyes helyszíneken, s 35 tonnányi technikai eszközt szereltek fel – írja az MTI.
A Kazan Arena 50 méteres medencéjénél az egyik újítást a hátúszásban lehet látni, ugyanis a versenyzőknek a nagypályás világbajnokságok történetében először nem a rajtkőhöz tartozó fémcsőről, illetve a medence faláról kell elrugaszkodniuk, hanem egy állítható “kapaszkodóról” és a hozzá tartozó “lábtartóról” kell indulniuk. Mindemellett egy víz alatti kijelző is segíti az úszókat abban, hogy egy adott versenyben hány hosszt kell még teljesíteniük.
Fotó: Europress fotóügynökség
A Nemzetközi Úszó Szövetség szabályzata szerint az időmérést századra pontosan mérik. Az Omega képviselője elmondta, képesek lennének ugyan akár milliomodrészre is megállapítani a különbségeket, de ez ügyben az adott sportági szervezetek döntenek. Hozzátette, a vízben egy század idő nagyjából egy fél ujjperc távolságnak felel meg.
A cég próbálkozik olyan újításokkal is, amelyek a közönség szórakozását segítik, ennek érdekében most Kazanyban olyan rajtkövekről indulnak a versenyzők, amelyek szélén három különböző fényű lámpával jelzik az úszók felvett pozícióját.