Az iPhone egyik jellemző hibalehetősége a home gomb, hiszen mechanikai alapú alkatrészről beszélünk, és tudjuk Murphy óta, hogy ami elromolhat, az el is romlik. Tény, hogy az iPhone szervizelési ranglistájának viszonylag az elején található a home gomb valamilyen hibája, így nem is csoda, hogy többször szóba került a száműzése az almás telefonról. Ugyanakkor mégis egy szimbólumjellegű dologról beszélünk, hiszen ha valami, akkor ez a gomb igazán hozzátartozik az iPhone-hoz.
Az évek során természetesen nagyon sokat fejlődött a home gomb, és ez egyaránt vonatkozik a minőségre, illetve a funkcióra is, bár akadtak olyan iterációk, melyeknél kimondottan hajlamos volt a meghibásodásra. Ám bármennyire is kézenfekvő lenne a gomb eltávolítása, a jelek szerint az Apple még megtartja egy darabig, legalábbis ez derül ki a beadott szabadalmukból.
A home gomb már jelenleg is kettős funkciót lát el, hiszen eredeti munkája mellett van neki egy ujjlenyomat-olvasó… oppardon, szép szóval Touch ID feladata is. Ez a jövőben kiegészülhet az iPhone érintőkijelzőjén már működő 3D Touch-csal, tehát nyomásérzékennyé is válik. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egyrészt megmarad a fizikai jelenléte, másrészt a funkciója attól is függ majd, hogy milyen erősséggel nyomkodja a felhasználó. Az Apple találmánya kapacitív szenzorokon alapszik, melyek közvetlenül a Touch ID alatt helyezkednének el, és elektródák érzékelnék a nyomást az alapján, hogy ezek mennyire közelednek egymáshoz, vagy távolodnak egymástól.
A lényeg, hogy a gomb marad, ugyanakkor az elektródák miatt kevesebb a mozgó alkatrész, és csökken a meghibásodás lehetőségének esélye, illetve fontos, hogy ezzel a megoldással akár már a következő iPhone is vékonyabb lehet.