Negyvennégy ember halt meg a múlt heti földrengésben a Japán északi részén fekvő Hokkaido szigetén – közölte hétfőn a japán kormány, amely szerint már nem tartanak nyilván eltűnt személyeket.
A helyszínen még mindig mintegy negyvenezer ember – tűzoltók, rendőrök, katonák – tartózkodik, hogy segítséget nyújtson a lakosoknak. A természeti katasztrófát követően több mint 2700 embert helyeztek el menedékhelyen.
Szuga Josihide, a kormány főtitkára kijelentette, a kormány minden szükséges intézkedést megtesz annak érdekében, hogy az élet a lehető leghamarabb visszatérjen a normális kerékvágásba. A főtitkár egyben óvatosságra szólította fel a lakosokat, felhívva a figyelmet, hogy a térségbeli esőzések sárlavinákat okozhatnak.
Abe Sindzó japán kormányfő vasárnap látogatott el a településre, és azt ígérte, minden megtesz a helyreállítás érdekében.
Japánt az idei nyáron természeti csapások egész sora sújtotta. A hét elején az utóbbi 25 év legpusztítóbb tájfunja, a Dzsebi legalább 11 halálos áldozatot követelt az ország nyugati részén. A legsúlyosabb károk Oszaka prefektúrában keletkeztek. Múlt szombaton a heves esőzések következtében kialakult áradások miatt mintegy 27 ezer embernek kellett elhagynia otthonát az ország középső és északkeleti részén.
Kiemelt kép: Helybeliek hírt várnak eltűnt hozzátartozóikról a Japán legészakibb nagy szigetén, Hokkaidón történt nagy erejű földrengést követő mentőakció idején, 2018. szeptember 8-án Acumában. A két nappal korábbi, 6,7-es erősségű rengés okozta földcsuszamlásokban 18-an életüket vesztették, 24-en eltűntek, a japán híradások 360-ra teszik a sérültek számát. A földmozgás miatt megszakadt a 3 millió hokkaidói háztartás szinte mindegyikének az áramellátása (MTI/EPA/Majama Kimimasza)