Nagyvilág

A Sony bemutatta az észak-koreai diktátorról szóló filmet

Több mint 300 moziban vetíteni kezdték az Egyesült Államokban a The Interview című filmet, ami az észak-koreai diktátor meggyilkolására szőtt képzeletbeli CIA-összeesküvésről szól. A film miatt hackertámadás érte a Sonyt.

A filmvígjáték első Los Angeles-i vetítésén megjelent a két rendező, Evan Goldberg és Seth Rogen – utóbbi az egyik főszereplő is egyben James Franco mellett -, hogy köszönetet mondjon a rajongóknak a támogatásért és azért, hogy eljöttek megnézni a filmet. 

A csütörtöki vetítések nagy részére hamar elfogyott minden jegy, de nem mindenhol volt teltház. A moziüzemeltetők és a nézők egyaránt azt mondták újságíróknak, hogy szerintük nincs mitől tartaniuk. A nézők közül sokan azt mondták, azért váltottak jegyet a filmre, hogy kiálljanak a szólás és a választás szabadsága mellett. 

A botrányt okozó filmszatíra forgalmazását a nagy, több ezer termet üzemeltető mozihálózatok nem vállalták, mert a Sony Pictures komputerrendszerét feltörő internetes kalózok erőszakkal fenyegették meg azokat a filmszínházakat, amelyek műsorukra tűzik a filmet. 

A hackertámadás és a fenyegetések miatt a múlt héten még a Sony is úgy döntött, hogy inkább nem dobja piacra a 44 millió dollárból forgatott produkciót, de ezt a döntés olyan sokan és élesen bírálták – köztük Barack Obama amerikai elnök és George Clooney filmsztár -, hogy a filmstúdió meggondolta magát, és vállalta a korlátozott mozis forgalmazást, sőt szerdától több internetes platformon is letölthetővé tette a filmet

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik