Folytatódtak a tárgyalások az egészségügyi béremelésekről – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerdán az MTI-vel. Azt írták, hogy a kormánynak különösen fontos terület az egészségügy, a kabinet elkötelezett a betegellátás színvonalának növelése, az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek és anyagi megbecsültségének javítása mellett.
Ezért tartották meg szerdán a folytatólagos sztrájktárgyalások idei első fordulóját a tárca, valamint az ágazati reprezentatív szakszervezetek (a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete mint főtárgyaló, továbbá a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete) részvételével.
A megbeszélésen a reprezentatív szakszervezetek stratégiai partnereként a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a Magyar Gyógyszerészi Kamara képviselői is jelen voltak – közölte az Emmi.
A témák között szerepelt a szakszervezetek és a minisztérium közötti együttműködési megállapodás kiegészítése az időközben elért tárgyalási eredményekkel, valamint az egészségügyi dolgozók társadalmi megbecsültségének további növelése. Ezenkívül hangsúlyosan foglalkoztak a MOK-nak tavaly a paraszolvencia kivezetése érdekében benyújtott bértábla-módosítási igényével, valamint a gazdasági-műszaki és háttérszolgáltatást nyújtók bértáblájával is.
A MOK új vezetősége új bértáblát szeretne és a szakszervezeti főtárgyaló is a tavaly benyújtott bértábla emelését indítványozta. A felek megállapodtak abban, hogy az egészségügyi struktúraváltással és a finanszírozással kapcsolatos munkában is együttműködnek. Egyetértettek abban, hogy az egészségügyben dolgozók közalkalmazotti foglalkoztatásának kiszámíthatónak és igazságosnak kell lennie. A főtárgyaló vállalta, hogy a héten újból egyeztet stratégiai partnerével a végleges bértábláról, miután a MOK kedden megváltoztatta a korábbi álláspontját. A konzultáció február 3-án folytatódik.
Kiemelt kép: MTI/Balogh Zoltán