A Klubrádióban Bod Péter Ákos azt mondta, a korrupcióra nem érzéketlenebbek a magyarok, csak tehetetlenebbek ellene, mint a szomszéd államokban. A professzor szerint nálunk ugyanis jóval kiterjedtebb, szervezettebb a korrupció, a hatalom a lopásokhoz, egész iparágak bekebelezéséhez használja fel az államapparátust. Ebből mára stabilan működő szisztéma lett.
A Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke szerint óriási különbség a környező országokhoz képest, hogy a magyar hatóságok nem mennek a korrupciós ügyek után, akiknek a közpénzek költését hivatalból ellenőrizniük kellene, politikai kinevezettek. Gyanús ügyeket az emberek már nagyon szóvá sem tesznek, mert tudják, felesleges, a visszaélésekről a magyarok egyik fele nem is tud, a hatalom által ellenőrzött sajtó ezekről nem beszél.
Az oligarchák a korrupt hatalom jóvoltából egyre fényűzőbben fognak élni, ami előbb-utóbb felforrósítja a hangulatot ellenük, amit fokoz majd, amikor a korrupció látványossá válik a helyi kiskirályoknál is, mert az ocsmány viselkedés leszivárog. Akkor nyílik ki az emberek szeme, amikor a gazdasági helyzet romlik, kevesebb lesz az uniós támogatás.
Felszínre tör a lefojtott elégedetlenség, ha még mindig nagyon kevés pénz jut oktatásra, miközben a presztízsberuházások felháborítóan mennek tovább, a NER kegyeltjei pedig szórják a pénzt. Nem reménytelen, hogy a rezsim megrendül, de ennek egyik feltétele egy világos, erős ellenzéki alternatíva is. Az MNB volt elnöke szerint a pangás sem tart örökké, egy pontnál beindulnak a változások, ahogy Szlovákiában, Csehországban is. Bod Péter Ákos erről elemzést írt a Válasz Online-ra.
Kiemelt kép: 24.hu / Fülöp Dániel Mátyás