Habony Árpád korábbi cége intézi a Szépművészeti teremkiadásait, írtuk meg a 444 alapján. Így azért sokkal könnyebb volt ott tartani az esküvői fogadást. Ő nem fizetett a bérlésért, a kormány többször is.
A miniszterelnök rejtélyes tanácsadója nemcsak képeket bérelt a Szépművészetitől, hanem az esküvői fogadását is ott tartotta. De nem fizetett érte, derült ki korábban.
A múzeum nem maga adja ki a termeket, egy külön céget hoztak erre létre, a Kultúra 2008 Nonprofit Kft-t, itt felügyelőbizottsági tagja Rostás Zoltán, aki korábban hasonló feladatokat látott el a Szépművészeti Múzeum Szolgáltató Kht fb-jében is.
Rostás 2003 és 2012 között tulajdonosa volt két, azóta felszámolt cégnek, a CCC + Bogner Kft-nek és a Museumsystems Kft-nek. A két cég ügyvezetője és tulajdonosa korábban Habony Árpád volt.
A törvénybe is beleszóltak Habonyék
Az Index most azt írja, a cég annak idején a Szépművészeti Múzeum igazgatói pályázatánál is besegített, de volt közük a 2016-os olimpia rendezési jogáért indított fideszes mozgalom beindításához is.
Emellett közreműködtek a korona parlamenti elhelyezésében és átszállításában, ami sokat dobott a cég megítélésén. Ezek után könnyebben kaptak megrendeléseket a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától, ahol a közigazgatási államtitkár akkor Baán László volt.
Az államtitkáron keresztül Habony és cége részt vettek a Müpa létrehozásának előkészítésében is többek között.
A lap szerint a cég csapata közreműködött az örökségvédelmi törvény előkészítő munkáiban, még a parlamenti egyeztetésekbe is belefolytak.
A kormányváltás után Baán maradt az MSZP-s, SZDSZ-es minisztériumnál is, 2004-ig ő töltötte be a gazdasági helyettes államtitkári posztot, 2004-ben pedig megpályázta Szépművészeti igazgatói székét.
Úgy tudni, a CCC+Bogner még az igazgatói pályázat elkészítésébe is segítséget nyújtott Baánnak, a kinevezése után pedig közel két éven át közvetlenül az igazgató alatt a múzeumnak is dolgozott megbízási szerződéssel.