Közélet

Ketten is meghaltak az erdélyi légi balesetben

lezuhant kisrepülő (lezuhant kisrepülő)
lezuhant kisrepülő (lezuhant kisrepülő)

A repülőgépen a két pilóta mellett négy orvos és egy rezidens orvos tartózkodott, akik azért utaztak, hogy egy agyhalott beteg szerveit kivegyék.

A romániai hírtelevíziók közlése szerint két halálos áldozata is van az Erdélyben hétfő délután történt légi balesetnek. Egy, a fedélzetén hét emberrel Bukarestből Nagyváradra tartó kisrepülő az Erdélyi Szigethegységben szenvedett balesetet egy erdős, hegyes területen végrehajtott kényszerleszállás közben.

A repülőgépen a két pilóta mellett négy orvos és egy rezidens orvos utazott. Azért tartottak Bukarestből Nagyváradra, hogy egy agyhalott beteg szerveit kivegyék és átültetésekre készítsék elő. A hatóságokat a repülőgép egyik orvos utasa riasztotta, aki azt is közölte, hogy elsősegélyt nyújt a társainak.

A repülőgép roncsait és a túlélőket közel hat órával a baleset után találta meg egy erdész Kolozs és Fehér megye határvidékén Horea község körzetében. A sebesülteket csak nyolc órával a baleset bekövetkezte után sikerült levinni a mentőautókba, amelyek a nehéz terepviszonyok miatt nem tudták megközelíteni a helyszínt.

A repülőgép egy hegygerinc közelében ért földet mintegy 1400 méteres magasságban. Nem gyulladt ki az ütközés következtében. A roncsok megtalálása után még több mint egy órát tartott, míg az első hegyi mentők a helyszínre érkeztek. A sebesültek egy részét kézben, majd terepjáró autókkal sikerült a mentőkig vinni.

A Britten Norman 2 típusú repülőgép pilótái ismeretlen okokból próbálkoztak a kényszerleszállással. Az utasok egyike azt közölte telefonon, hogy a gépük lezuhant. Az első közlések még arról szóltak, hogy a gép valamennyi utasa megsérült, de túlélte a balesetet. A helikopteres mentést lehetetlenné tette a térségre leereszkedő sűrű köd. Időközben besötétedett, és a fagypont körüli hőmérsékletben a sérülteket a kihűlés veszélyeztette.

A keresésbe a hegyi mentők, a csendőrségi és katasztrófavédelmi alakulatok mellett önkéntesek százai is bekapcsolódtak. A sebesültekkel létesített telefonos kapcsolat ellenére a baleset helyszínét nem sikerült pontosan azonosítani. A keresést a nehéz terepviszonyok mellett a köd, a hó, a sötétség és a nyirkos hideg is nehezítette.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik