A program keretében az alacsony jövedelmű háztartások üzemanyag- és vásárlási utalványokat kapnak, a leszakadó régiók pedig központi támogatásban részesülnek. Működésük fenntartásához hiteltörlesztési támogatást kapnak a kis- és középvállalatok. A 2011-es földrengés és szökőár által sújtott régiók kiemelt támogatást kapnak.
Óriási tőkeinjekciókkal, gazdaságösztönző programokkal és szerkezet-átalakító reformokkal fémjelzett kétévnyi “Abenomics” gazdaságpolitika után is óriási kihívások előtt áll Japán – írja az MTI. A monetáris politika agresszív lazításával sikerült áremelkedést előidézni, és kihúzni az országot a gazdaságot évek óta bénító deflációs fázisból. A hatalmas tőkeinjekcióknak köszönhetően a jen gyengült, az exportőrök bevétele emelkedett, a részvényárfolyamok erősödtek. Az áfa áprilisi – 5 százalékról 8 százalékra – emelése azonban megakasztotta a folyamatot, de jövőre a további ösztönző intézkedéseknek köszönhetően a növekedés folytatódására lehet számítani.
Japán az iparosodott országok körében a leggyorsabban öregedő ország. Lakosságának több mint egyharmada 60 év feletti, a választójoggal rendelkezőknek pedig több mint 60 százaléka 50 év feletti. Abban az esetben, ha Japán nem külföldi bevándorlókkal tölti be a keletkező munkahelyeket, a gazdaság termelékenységét kell fokoznia. Az “Abenomics” gazdaságpolitika mélyenszántó reformokkal készül ezt elősegíteni. Abe Sindzó miniszterelnök reformtörekvései azonban az idősödő lakosság ellenállásába ütköznek, különösen a mezőgazdasági, az egészségügyi szektorban, illetve a kereskedelmi liberalizáció területén.