Lassan kezd visszatérni az élet a normális kerékvágásba, a tervek szerint az amerikai Morgan Stanley banknál ősszel visszatérnek az irodai munkavégzéshez, de július 12-től már csak olyan emberek mehetnek be a cég központi irodáiba, akik mindkét koronavírus elleni oltásukon túl vannak már – írja a Guardian.
És ez nemcsak az alkalmazottakra fog vonatkozni, hanem az egyszerű látogatókra is.
A BBC által közzétett belső levél szerint a Wall Street-i központ mellett a New York államban található westchesteri irodáikba sem tehetik be a lábaikat az oltatlanok. (Persze ezt a diszkriminációt egyesek inkább pozitívnak gondolhatják, hiszen az oltatlanok továbbra is dolgozhatnak a home office melegében.)
A bank előreláthatólag nem fogja elvárni az oltottság igazolását sem a látogatóktól, sem az alkalmazottaktól, de az intézkedéstől azt remélik, hogy enyhítést hozhat a szigorú távolságtartási és maszkviselési szabályok terén.
A levél híre azonban nem feltétlen meglepő annak ismeretében, hogy a bank egyik vezetője a múlt héten gyakorlatilag ultimátumot adott a dolgozóinak, miszerint szeptemberben vissza kell térniük az irodába dolgozni. James Gorman a bank alkalmazottainak 90 százalékát kitevő New Yorkiaknak azt mondta, hogy
Illetve hozzátette, hogy az angliai és indiai irodáikban nem lesznek annyira szigorúak, mert ezekben az országokban másmilyen a vírushelyzet.
Egy konferencián pedig úgy fogalmazott, hogy
Félreértés ne essék: a munkánkat a Morgan Stanley irodáiban végezzük. És ott tanítunk, ott tanulnak a gyakornokaink, így fejlesztjük az embereket.
Más amerikai bankok is hasonlóan állnak ehhez a kérdéshez: David Solomon, a Goldman Sachs vezérigazgatója egyenesen abberrációnak nevezte az otthoni munkavégzést. Jamie Dimon, a JP Morgan feje pedig azt mondta, hogy a home office rossz dolog a fiatal munkavállalók gyakorlata szempontjából, és azért is, mert egyes munkavállalók fusizni akarnak munkaidőben.
Az Atlanti-óceán másik oldalán azonban nem ellenzik ennyire az otthoni munkavégzést. A brit székhelyű NatWest Groupnál úgy tervezik, hogy a 64 ezer munkavállalójuknak csak a 13 százaléka megy majd vissza majd napi szinten az irodáikba dolgozni, és a szintén brit HSBC-nél is az a terv, hogy többezer ember dolgozhat majd otthonról.