A legtöbbször az étkezések okozzák a gyomorégést, ha ugyanis teleesszük magunkat, akkor a gyomorban megnő a nyomás, a gyomorszáj nem képes megfelelően zárni, így a gyomorsav visszaszivároghat a nyelőcsőbe. Ha azonban többször eszünk kisebb mennyiségeket, nem terheljük túl a gyomrunkat. Arra is ügyeljünk, hogy a legnagyobb étkezés ne az esti legyen, a nagy vacsora ugyanis ugyanúgy gyomorégést okozhat.
Vigyázzunk a tüneteket kiváltó ételekkel!
Kép forrása: Thinkstock
Mindenkinél más okozhat gyomorégést, de vannak olyan ételek, amelyek nagyon gyakran okoznak kellemetlen tüneteket. Ezek közé tartozik a koffein, a csokoládé, a fűszeres ételek, a zsíros ételek, az olajban sült fogások, a citrusgyümölcsök, a nyers hagyma, a paradicsom, a vaj vagy a borsmenta. Ha sikerül megtalálnunk azokat az ételeket, amelyek kiváltják nálunk a gyomorégést, elég, ha azokat kerüljük.
Kerüljük az alkoholt!
Ha valaki túl sok alkoholt fogyaszt vagy rendszeresen iszik, annál gyakrabban alakulhat ki gyomorégés. Ennek hátterében az alkohol izomlazító hatása áll, mely miatt a gyomorszáj kevésbé lesz képes zárni, és így a gyomorsav visszaszivároghat a nyelőcsőbe.
Még többet szeretne tudni? Olvassa a folytatást a Házipatika oldalán!