Közeledik az alvás világnapja (március 18.) és ennek apropójából az orvosok ismét arra voltak kíváncsiak, hogyan alszunk, mi magyarok. Mint kiderült, a helyzet továbbra sem rózsás, és a korábbiakhoz képest csak alig-alig javult valamelyest: honfitársaink zöme most is rosszul alszik, egy elkészült felmérés tanúsága szerint, tízből csupán ketten mondják azt az ágyból kikelve, hogy pihentetőt aludtak.
Hogy mi áll ennek a hátterében? A felmérés szerint a rossz alvásnak számos oka van, ezek közül pedig a horkolás a leggyakoribb, amit a rossz matrac és a stressz, a szorongás követ. Noha sokan teljesen természetesnek tartják, hogy horkolnak – vagy épp azt, hogy párjuk hortyog – az alvásszakértők arra figyelmeztetnek, hogy ez adott esetben betegséget jelezhet előre, vagy súlyos légzési problémákat jelent.
Arról már nem is beszélve, hogy gátolja a pihenést, pedig ez sokkal fontosabb, mint gondolnánk: az ember élete harmadát ágyban, alvással tölti. Tudományosan bizonyított tény az is, hogy az elégtelen alvás befolyásolja a testi és szellemi fejlődést és a memória állapotát is.