Életfogytig tartó fegyházra ítélte a Győrí Ítélőtábla azt három rabot, akik rendszeresen kínozták, megalázták, majd megölték zárkatársukat két és fél évvel ezelőtt. Az elsőrendű vádlott 33 év, míg a két társa 30, illetve 27 év múlva bocsátható leghamarabb szabadon feltételesen.
A három férfi 2017 tavaszán kezdte csicskáztatni az egyik zárkatársát. Napi rendszerességgel verték, és folyamatosan megalázták. Egyikük megtöltette vele vízzel a felmosóvödröt, és arra kényszerítette, hogy igya meg állva, közben testszerte bántalmazták, csikkeket etettek vele, majd a wc-be hányó társukat arra kényszerítették, hogy hányadékát igya meg.
A rendszeres bántalmazások és kínzások május 11-től még inkább eldurvultak. A vádlottak kikötözték a cellatársukat, a száját lepedőből hasított csíkokkal betömték, felváltva ráálltak, taposták és ugráltak rajta.
A zárkák ellenőrzése során a férfit beküldték a mosdóba, illetve a mosdó elé térdeltették, mert oda az őrök nem láthattak be. Amikor a férfi a bántalmazások miatt vérzett, a szétnyílt sebet az I. r. vádlott egy öngyújtóval kiégette, a vért pedig feltakaríttatták vele, a véres törölközőt pedig kidobták az ablakon.
Pár nappal később a reggeli ébredéskor az elkövetők észlelték, hogy társuk a hányásában fekszik a mosdó előtt és hörög. Egyikük kikiabált a bv őrnek, hogy baj van, és amíg az őr a zárkához ért megbeszélték, hogy nem mondanak egymásra semmit és azt fogják előadni, hogy valaki más bántalmazta a zárkatársukat. A nappalos szolgálatot ellátó ápoló a zárkába érve megkezdte a férfi újraélesztését, de a rab életét már nem lehetett megmenteni. Kiderült, hogy az elhunyt rab négy nappal a halála előtt kérte, hogy helyezzék át másik zárkába. A kérvényét azonban még nem bírálták el, nyolc nap állt ugyanis a rendelkezésre.
A Győri Ítélőtábla a mai napon meghozott végzésével helybenhagyta az elsőfokon eljáró Szombathelyi Törvényszék ítéletét. A táblabíróság a büntetés súlyosítására irányuló ügyészi és a büntetés enyhítésére irányuló vádlotti és védői fellebbezéseket sem tartotta alaposnak. Egyetértett a törvényszékkel abban, hogy május 11-én történt bántalmazás után az elkövetők tudatának át kellett fognia: a további, fokozódó bántalmazás már a zárkatársuk halálához vezet. Azaz a cselekményük csak emberölésnek és nem testi sértésnek minősíthető.
Mivel hosszú ideig tartó testi-lelki gyötrelmet okozó embertelen bántalmazás vezetett az áldozat halálához, ezért a rabok az emberölés minősített esetét követték el.