Tóth István annak ellenére szeretne bekerülni a törvényhozásba, hogy pártja szerint nem is politikusokra van szükség, hanem politizáló emberekre. Az Elégedetlenek Pártja ugyanis nem ideológia alapján határozza meg önmagát, olyan békés országot szeretne, ahol tiszteletben tartják a szabadság- és emberi jogokat, ahol fontos a szolidaritás, ahol a szakértő politikusok a munkájukat a közjó érdekében végzik és ahol a „politikus” szóról az embereknek nem a korrupció, a hatalomvágy és a hazugság jut eszébe.
Mint korábban megírtuk, Tóth István elvált nyugdíjasként él Érden, két lányával. Veszprém megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében azért kell időközi választást tartani, mert Navracsics Tibor november 1-jétől uniós biztos lett, így október 30-i hatállyal lemondott mandátumáról. A veszprémi választáson múlik a kormánypárti kétharmad, miután november 23-án Újpesten az MSZP jelöltje legyőzte a fideszes indulót.
A Nemzeti Választási Bizottság eddig 16 pártot vett nyilvántartásba a választásra: indulna a voksoláson a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártja, a Magyar Munkáspárt, a Magyar Szocialista Párt, az Elégedetlenek Pártja, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Zöldek Pártja, a Lehet Más a Politika, az Összefogás Párt, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség, a Kereszténydemokrata Néppárt, a Magyarországi Cigányok Fóruma – Összefogás Magyarországért Párt, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség, az Aquila Párt, a Lokálpatrióta Párt, a Magyar Liberális Párt és A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt.
Az időközi országgyűlési választáson a jelölteknek ajánlóíveken kell megszerezniük az induláshoz szükséges 500 érvényes támogató aláírást. A nyilvántartásba vett pártok és függetlenként induló jelöltek már leadhatták igényléseiket az ajánlásgyűjtő ívekre, de azokat legkorábban hétfőn munkakezdéskor vehetik át, és ezzel kezdetét veszi a két hétig tartó aláírásgyűjtés. A jelölteket január 19-én 16 óráig lehet bejelenteni az összegyűjtött ajánlások leadásával az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságnál.
Ajánlásokat a választópolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni. A törvény azonban tiltja az ajánlás gyűjtését az ajánló és a gyűjtő munkahelyén munkaidőben vagy munkavégzése közben, a fegyveres erőknél és a rendvédelmi szerveknél, a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban lévőtől a szolgálati helyen vagy szolgálati feladat teljesítése közben.
Tilos ajánlást gyűjteni közösségi közlekedési eszközön, állami, helyi és nemzetiségi önkormányzat hivatali helyiségeiben, felsőoktatási és köznevelési intézményben, valamint egészségügyi szolgáltató helyiségeiben is.
A választópolgároknak figyelniük kell arra, hogy csak az az ajánlóív hiteles, amelyen szerepel a választási iroda pecsétje, az ív sorszáma, és fel van tüntetve rajta az aláírásgyűjtő polgár neve és aláírása. Emellett a választáson csak azok vehetnek részt – tehát csak azok ajánlhatnak érvényesen jelöltet – akiknek a választókerületben van az állandó lakóhelyük.
Az időközi országgyűlési választáson is lehetőség van arra, hogy a választópolgár ne a lakóhelye szerinti szavazókörben voksoljon, azaz átjelentkezéssel szavazzon, de az időközi választáson csak az országgyűlési egyéni választókerületen belül lehet egyik településről a másikra átjelentkezni. Az átjelentkezési kérelmeket február 20-án 16 óráig lehet benyújtani.