A városi rendőrkapitánysággal szemben levő parkban tartott megmozdulás valamivel több mint ötven résztvevője – köztük az Új Magyar Gárda tucatnyi tagja – előtt Boór Tamás, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom székesfehérvári szervezetének képviselője azt mondta, hogy a csókakői eset kapcsán arra következtettek, a rendőrség törvénytelen eszközökkel lehallgatta a szervezet néhány tagjának egymással folytatott telefonbeszélgetését.
Magántelefonjaikon ugyanis – sejtve, hogy lehallgatják őket – olyan, tudatosan megtévesztő beszélgetéseket folytattak, amelyekből arra lehetett következtetni, hogy a Fejér megyei községben lesz az Új Magyar Gárda tagjainak avatása. Megbeszélték azt is, hogy hol találkoznak, honnan indulnak Csókakőre. Ezek után nehéz másra gondolniuk, mint arra, hogy telefonjuk lehallgatásával szerzett tudomást a csókakői helyszínről a rendőrség – mondta.
Kummer Ákos a Jobbik Magyarországért Mozgalom jogsegélyszolgálata nevében a demonstráció után az MTI-nek azt mondta, hogy az intézkedések során a rendőrség nem teljes mértékben tartotta be az előírásokat. Egyebek között az intézkedés alá vontak nem mindegyikével közölték az igazoltatás célját. A szabálytalan intézkedések miatt több panaszt is beterjesztettek az illetékes rendőri szervhez – tette hozzá.
Mező Balázs, a Jobbik jogsegélyszolgálatának tagja az MTI-nek elmondta: a Csókakőn történt rendőri intézkedés, az hogy hatszáz rendőr szállta meg a települést, nem felelt meg a rendőrségi törvényben rögzített arányosság követelményének. Továbbá az a rendőrségi állítás, hogy bűncselekmény elkövetésének megakadályozására vonultak ki a rendőrök a településre, nem valós, mert az Új Magyar Gárda mozgalom nem azonos a feloszlatott szervezettel, így tagjainak avatása nem valósít meg bűncselekményt, és tagjaival szemben “szóba sem jöhetett” a telefonlehallgatás engedélyezése.
A székesfehérvári demonstráció békésen zajlott le.