Az egyébként is minimum létszámmal működő kórházakban a nyári szabadságok idején kevesebb az ember, így nehezebb ellátni a betegeket – számolt be az RTL Híradó.
A Semmelweis Egyetem belgyógyászatán például ebben az időszakban minden ágyon kezelnek valakit, de feleannyi orvos és nővér látja el őket ilyenkor. Az egyik hónapban a dolgozók egyik fele, másik hónapban a másik fele megy szabadságra. Ez azt jelenti, hogy az egyébként is kevés orvos és nővér valóban megfeleződik – mondta Stubnya Gusztáv, a Semmelweis Egyetem főigazgatója.
Ezt a betegek is érzik. Van, aki hiába keresi megszokott orvosát, másnak pedig többet kell várnia. Aki pedig nincs szabadságon, az többet dolgozik. Mezőfi Miklós, a Szent Imre Kórház orvos-igazgatója azt mondta, hogy amelyik orvos nincs külföldön, az bármikor berendelhető, és néha szoktak is élni ezzel. Annak ellenére van ez így, hogy nyáron összességében kevesebb a beteg.
Brünner Szilveszter, a Kanizsai Dorottya Kórház főorvosa szerint kevesebb beteg érkezik a nyári időszakban, a betegek is elmennek szabadságra, nyaralni illetve nyári munkákat végeznek. A tervezhető műtéteket későbbre időzítik, sokan pedig megvárják a kezeléssel megszokott orvosukat; ezek miatt átlagosan 10 százalékkal kevesebb a beteg nyáron.