„Nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak a külföldi tervezők márkáit ismerjük, de legyenek sikeresek a magyar tehetségek is” – jelentette ki Pataki Ági producer. A korábbi népszerű modell is ott ül egyébként az ítészek között a Marie Claire Fashion Days által meghirdetett, legjobb fiatal magyar divattervezőt kutató versenyen. Pataki Ági szerint ma a tehetség már nem elég a sikerhez, ezért is fontosak az ugródeszkák.
Pataki Ági is lelkesedik a magyar tervezőkért
„A sikernek két fontos összetevője van: az egyik a tehetség, a másik a hírnév, az ismertség. „Az év fiatal divattervezője” pályázat első lépés lehet a divattervezői karrier felé vezető úton” – mondta, majd hozzátette: a magyar divatvilágban számon tartott esemény jó referenciát ad, és akár a nemzetközi piacon is hivatkozási alapot jelenthet.
Az október 5–7. között zajló Fashion Days pályázatán 3 kategóriában hirdetnek majd nyertest: a szakmai díjat a zsűri által legjobbnak ítélt ruha kapja, a főtámogató is kiválasztja a számára legkedvesebb pályaművet, s az idén újdonság, hogy a Marie Claire olvasói is szavazhatnak, mely alkotás tetszik nekik a legjobban, ezzel hozzásegítve egy versenyzőt a közönségdíjhoz. Szavazni október 3-ig lehet a http://marieclaire.hu/ weboldalon.
László Krisztina, a Marie Claire főszerkesztője bevallotta, a sok tehetséges fiatal alaposan feladta nekik a leckét. „Nehéz volt kiválasztani a legjobb 25-öt a beérkezett több száz pályamű közül, hiszen az összes induló nagyon magasra tette a lécet. Nemcsak ötletes, eredeti alkotásokkal találkoztunk, de a ruhák kivitelezése is remek volt” – magyarázta a szakember, aki elárulta: a versenyben lévő darabok közül jó néhányat ő maga is szívesen viselne.
A zsűrinek nem lesz könnyű dolga
„Az indulók bátran szabadjára engedték a fantáziájukat, de emellett olyan ruhákat terveztek, amelyek a legtöbbet hozzák ki egy női alakból, és jól állnak viselőjükön – fűzte hozzá László Krisztina. – A pályázat zsűritagjai mind elkötelezett hívei a magyar divatnak, és figyelemmel kísérik a hazai dizájnerek munkásságát. Idei hívószavunk az alakformálás – méghozzá a szabásvonalak, a színek, a sajátos anyaghasználat segítségével.”