Magyar győzelemmel zárult az amerikai nemzetközi jogi-szoftverfejlesztő nemzetközi verseny, a Global Legal Hackathon – jelentette be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
A kiberbiztonsági verseny első fordulóját a világ minden táján egyszerre, 40 helyszínen tartották, több mint 600 csapat részvételével, melyek közül végül csak tizennégyen juthattak be a New York-i döntőbe.
A zsűri 48 órát adott egy olyan szoftver kifejlesztésére, ami megváltoztathatja a jogi szektor működését. A döntő egyetlen európai csapatának tagja volt Bihary Gergely, Lakatos Péter és Elődi Márton mérnök informatikus, Danóczy Bálint közgazdász, Bihary Dániel jogász és Nagy Kristóf dizájner hallgató.
A hazai csapat adatvédelmi alkalmazása alapötletét az új európai általános adatvédelmi rendelet (GDPR) adta, és a magyar csapat fejlesztésének segítségével a felhasználók egy kattintással megismerhetik a róluk tárolt adatokat, és azonnal törölhetik vagy módosíthatják azokat.
Az alkalmazás a magánemberek mellett a vállalatok számára is használható: a cégek egy központosított felületen követhetik nyomon a beérkező kéréseket és automatikusan válaszolhatnak is. A program a verseny folyamán prototípusként készült el – olvasható a BME közleményében.