Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (R) gestures as he celebrates with teammates after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Chelsea and Hull City at Stamford Bridge in London on January 22, 2017. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Costa góllal tért vissza, győzött a Chelsea

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 01. 22. 19:38

Papíron könnyű mérkőzés várt a listavezető Chelsea-re az angol Premier League 22. fordulójának zárómérkőzésén, ugyanis a kieső helyen álló Hull City volt Antonio Conte csapatának ellenfele.

A Kékek nem meglepő módon nagy fölényben játszottak az első félidőben, de egészen a ráadás hetedik percéig nem tudtak betalálni. Akkor egy jobb oldalról középre tett labdát a visszatérő Diego Costa lőtt a kapuba (1-0). A brazil születésű spanyol csatárnak ez volt a 100. meccse a Chelsea-ben és már az 52. gólját jegyezte.

Az első játékrészben kilenc percet hosszabbított a játékvezető, ugyanis a vendégek játékosa, Ryan Mason súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, és hosszú percekig ápolni kellett.

A fordulást követően nem erőltette a hazai gárda, a Tigrisek többször is el tudtak jutni Thibaut Courtois kapuja elé. A találkozó krónikájához tartozik, hogy 1-0-nál a vendégek nem kaptak meg egy tizenegyest, amikor Marcos Alonso buktatta Abel Hernándezt.

A mérkőzés a 81. percben dőlt el, akkor Cesc Fábregas szabadrúgása után Gary Cahill bólintott a kapuba (2-0). A londoniak nyolc ponttal vezetik a bajnokságot az Arsenal előtt.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!