NEW YORK, NY - SEPTEMBER 07: Timea Babos of Hungary and Andrea Hlavackova of the Czech Republic react against Sania Mirza of India and Shuai Peng of China during their Women's Doubles Fourth Round match on Day Eleven of the 2017 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 7, 2017 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City.   Elsa/Getty Images/AFP

Babos Timi duplán finalista

2017. 09. 29. 13:49

A magyar teniszezőnő Andrea Hlavackovával az oldalán párosban is döntőbe jutott a taskenti keménypályás női tenisztornán.

A magyar teniszezőnő péntek délelőtt idén harmadjára jutott be egyesben tornadöntőbe, de nem sokkal később a  taskenti tornán ugyanezért a célért lépett pályára párosban.

Az elsőként kiemelt magyar-cseh duó a találkozó elején elvette a negyedikként rangsorolt Irina Hromacseva, Ipek Soylu kettős adogatójátékát, és 2:0-s előnyre tett szert, ám az orosz, török páros 2:2-nél egyenlített. Ezt követően azonban Babosék kétszer is brékeltek, és sorozatban négy játékot nyerve 29 perc alatt szettelőnybe kerültek.

A második játszma elején Babosék ismét elvették Hromacseváék adogatását, s előnyüket végig tudták vinni az egész, 33 percig tartó szetten, így magabiztos sikerrel kerültek a fináléba.

Babos ellenfele egyesben az ukrán Katerina Bondarenko lesz az ellenfele, akivel ezt megelőzően kétszer találkozott, s mindketten egyszer nyertek.

TASKENT OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, ELŐDÖNTŐ:

páros:
Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 1.)- Irina Hromacseva, Ipek Soylu (orosz, török, 4.) 6:2, 6:3