Portugal's forward Ricardo Quaresma (TOP) vies with Norway's defender Martin Linnes during the friendly football match Portugal vs Norway at Dragao stadium in Porto on May 28, 2016, in preparation for the upcoming EURO 2016 tournament. / AFP PHOTO / FRANCISCO LEONG

Eb 2016: Ronaldo nélkül is brutál erős Portugália

2016. 05. 30. 12:37

Lassan finiséhez érkeznek a barátságos mérkőzések a 2016-os Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében.

A szövetségi kapitányoknak május 31-ig van idejük eldönti, ki legyen az a huszonhárom játékos, akit benevez a tornára. Van akinél már letisztult a kép, de akadnak olyanok is, ahol csak az utolsó pillanatban dől el, ki marad bent és ki kerül ki a keretből.

Első sorban ami minket, magyarokat érdekel, hogy a csoportunkban lévő csapatok milyen eredményeket értek el a hétvége folyamán.

Ausztria válogatottja, kedden tesz látogatást Máltán, míg Izlandról sem tudunk szót ejteni, mert ők sem játszottak ebben a pár napban. Keddi ellenfele viszont az a Norvégia lesz, aki sima vereséget szenvedett vasárnap, a szintén csoportellenfél, de a szombati Bl döntő miatt, két sztárjátékosuk, Ronaldo és Pepe nélkül felálló Portugáliától (3-0). Ricardo Quaresma például akkora góllal köszönt be a 13. percben, hogy azt még maga a nagy CR7 is megirigyelhette volna.

Nem voltak füttyszótól hangosak a stadionok szombaton, ugyanis csak egy mérkőzést rendeztek.

Svájc fogadta a világranglista második helyezett, Belgium válogatottját. Fordulatos mérkőzésen a házigazda szerezte meg a vezetést az első fél óra végén. Viszont pár percre rá, egy hatalmas védelmi hiba után, Lukaku szemfüles góljával már egyenlített is a vendég gárda. Már már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz az eredmény, de jelenleg a legdrágább belga játékos, Kevin De Bruyne másképp gondolta ezt és egy bődületes nagy góllal hallgattatta el a hazai publikumot, kialakítva a végeredményt (1-2).

A belga válogatott megmutatta, nemhiába második a világranglistán és tartják a szakemberek is esélyesnek akár a végső győzelemre is.

Vasárnap, a már említett portugálon kívül,további hat helyszínen volt mérkőzés.

Az összes eredmény közül kiemelkedik, az aktuális világbajnok, Németország hazai, Szlovákoktól elszenvedett 3-1-es veresége.

Az első nagy világversenyére készülő Albániának nem okozott legyőzni 3-1-re Qatar válogatottját ausztriai edzőtáborozásuk során.

Selejtezős csoporttársunk, Románia egy gólzáporos mérkőzésen maradt alul északi szomszédjával, Ukrajnával szemben. Az Eurosport beszámolója alapján a románok szerezték meg a vezetést, amit még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenie Ukrajnának. Fordulást követően az első negyed órában újabb három góllal már a mérkőzést is megfordította és a végjátékhoz érve, megnyugtató 4-1-es előnyben voltak. Hogy elkerüljék a hatalmas égést a hazaiak két góllal kozmetikáztak az eredményen és végül megúszták egy gólos vereséggel (3-4).

A címvédő spanyol válogatott az erős kerettel rendelkező Bosznia-Hercegovina együttesét múlta felül Svájcban, a duplázó Nilitó és Pedró révén.

Nilitónak az első húsz percben szerzett duplájára csak Spahic tudott válaszolni, akinek volt még egy említésre méltó mozzanata a félidő végén. Egy buta szabálytalanság sorozat után rögtön piros lappal kiállíttatta magát.  Ezt követően, hősiesen állta a sarat a bosnyák válogatott, de Pedro a 94. percben bebiztosította a spanyol győzelmet (3-1).

Olaszország is győzelemmel hangolt az Eb-re. A Máltán megrendezett mérkőzésen Graziano Pelle góljával fektette két vállra a tornáról lemaradó Skóciát.

A selejtezőkből, a legjobb csoport harmadikként továbbjutó Törökország egy utolsó perces góllal verte Montenegró válogatottját. A gólt M.Topal szerezte.