A csatorna által készített videót látva valószínűleg azok az amerikaiak is komolyan veszik majd a figyelmeztetéseket, akik korábban nem tették – írja a The Washington Post.
A Harper vihar fő veszélye az ónos eső. Ónos eső akkor alakul ki, amikor két fagyos légréteg közé egy 0 Celsius-foknál melegebb réteg kerül. A felső szinten keletkezett hópelyhek így középen megolvadnak, majd az alsó szintre érve lehűlnek. Mivel nincs elég idejük megfagyni, a levegőben még folyékonyak maradnak, és csak a talaj elérése után dermednek meg.
Nagyjából 6,2 milliméternyi csapadékmennyiség felett az ágak elkezdenek letörni, 1,3 centiméternél pedig már súlyos veszélyek jelentkezhetnek.
A The Weather Channel szimulációja és a színészi tehetséggel megáldott meteorológus jól szemlélteti, hogy milyen fenyegető is a Harper vihar.
Nem ez az első alkalom, amikor a csatorna a virtuális valóságot hívja segítségül: tavaly szeptemberben azt mutatták meg, hogy mekkora pusztításra is képes a Florence hurrikán.
A The Weather Channel az efféle videóihoz valós idejű adatokat használ fel, amelyeket többek közt az Amerikai Hurrikánközpont biztosít. A csatorna célja az, hogy 2020-ra adásuk 80 százalékában sugározzanak ilyen szimulációkat.
Kiemelt fotó: iStock