Tech

Digitális tartalomgyártásba kezd a Brain Bar

A Brain Bar név eddig egybeforrt az évente jelentkező jövőfesztivállal, ahol híres speakerek és szakértői jelentek meg, hogy egy-egy előadás keretében előremutató és inspiráló gondolatokat oszthassanak meg a résztvevőkkel tudományos, gazdasági és társadalmi kérdésekben. A pandémia miatt az előadássorozatot tavaly már csak online tartották meg, és vélhetőleg a még mindig tomboló járvány is közrejátszott abban, hogy 2021 egy új kezdet a Brain Bar számára: új csatornákkal és heti rendszerességgel megjelenő műsorokkal dolgozzák fel az egyén, a közösségek és az emberiség jövőjét érintő legégetőbb témákat.

A Brain Bar jövőfesztiválja évek óta a világ legizgalmasabb koponyáit hozza el Budapestre. Eddig csak ők voltak reflektorfényben, de a háttérben dolgozó csapatunkat is kivételesen okos és eredeti személyiségek alkotják. Arra gondoltunk, miért ne szólhatna róluk is a Brain Bar? Természetesen nem állunk meg itt, valódi közösséget szeretnénk létrehozni a tudás és ismeretterjesztés mellett elkötelezett hazai tartalomkészítőkkel együtt

– mondta el Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója.

Az átalakulás első szakaszában három különböző sorozatot indul. A március 25-én debütáló Könyvpárbaj során az állandó műsorvezetők kicserélik könyvtáruk egy-egy darabját, majd az olvasottak alapján olyan véleményekkel szembesítik egymást és a hallgatókat, amikkel eddig nem találkoztak, pedig az egész emberiség jövőjére hatással lehetnek. A podcast első epizódjában Morten Strøksnes történész-újságíró díjnyertes szépirodalmi alkotása, a Tengerkönyv, és a tavalyi Brain Bar nézői számára ismerősen csengő The Reality Bubble kerül terítékre Ziya Tong, a Discovery Channel műsorvezetőjének tollából.

Brain Bar

Gyakran fordul elő, hogy egy-egy témához nem a megfelelő irányból közelítünk, a bizonytalanság pedig azt szüli, hogy a rossz kérdésekre rossz válaszok érkeznek. Március 31-gyel veszi kezdetét a Mi a kérdés? című podcast, ami az ilyen esetekre kínál megoldást. A jó kérdés feltevése ugyanis sikeres első lépés a probléma megoldása felé. Az adássorozat bevallottan hasznos, a mindennapokban alkalmazható szellemi és gyakorlati tanulságokat kíván elhozni a hallgatóknak, és ebben a meghívott vendégek is a műsorvezető segítségére lesznek.

A Brain Bar az évek során egyfajta állásbörzeként is megjelent a fiatal munkavállalók életében: a legnagyobb presztízsű vállalatok az esemény ideje alatt célzottan keresték az intelligens és tettre kész leendő csapattagokat. A tájékozott, nyitott és talpraesett fiatalok továbbra is központi figyelmet kapnak: az Újratervezés videószéria többek közt azért jött létre, hogy megmutassa, milyen kihívásokkal kell megküzdeni a munkaerőpiacon. Az április 16-án startoló műsorban olyan módszerek, eszközök és applikációk kerülnek előtérbe, amikkel a nézők különböző, a munkakeresés és karrierváltás során alkalmazható praktikákat sajátíthatnak el.

A bejelentett műsorokon túl újabb szériák fejlesztése várható, a Brain Bar folyamatosan gyarapodó tartalmai pedig megtalálhatók a csapat YouTube– és Spotify-csatornáin egyaránt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik