A megkérdezett ausztrál felhasználók 55%-a tapasztalta az Apple iOS operációs rendszerének automatikus óraátállítással kapcsolatos hibáját, ami abban nyilvánult meg, hogy a visszatérő ébresztők nem kapcsoltak be – felhasználók ezreit aludták ki magukat, még ha valahova siettek is volna.
A hiba valószínűleg más országok lakóit is érinteni fogja. Várhatóan az Apple valamilyen kiegészítéssel rukkol elő, de ha mégsem, a probléma manuálisan is orvosolható.
Egyrészről lehetőség van az óraátállítást sajátkezűleg elvégezni, így az Apple automatizmusa éjszaka nem gondolkodik el, hogy hibázzon-e vagy sem. Másrészről megoldás lehet az is, ha egy órával korábbra állítjuk az ébresztőt.
Itthon október 31-én vasárnap ugrik az idő hajnali háromról két órára.
Az óraátállítást először 1976-ban, három évvel az első olajárrobbanás után vezették be Franciaországban. A hatóságok a lépést azzal indokolták, hogy az akcióval 300 ezer tonna kőolajnak megfelelő energia megtakarítása érhető el.
Magyarországon 1980 óta alkalmazzák évről évre a nyári időszámítást, amelynek szintén az volt a célja, hogy energiát spóroljunk meg.
A nyári-téli időszámítást jelenleg egy kormányrendelet szabályozza, amelyet az unió tagállamaiban érvényes szabályhoz igazítottak.
Eszerint a nyári időszámítás minden év március utolsó vasárnapján kezdődik és október utolsó vasárnapjáig tart.