Szeptember 1-jétől a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról szóló törvény változása miatt a foglalkoztatóknak módosul a bejelentési kötelezettsége az egészségbiztosítási pénztárak felé. A biztosításoki jogviszony kezdetét például nem utólag, hanem a jogviszony létrejötte előtt egy nappal már jelenteni kell a pénztárak felé. A mulasztási bírság akár 200 ezer forintra is rúghat.
2005. 08. 31. 09:56