Lukakut hordágyon vitték le, Pogba elvette csapattársa gólját

Dajka Balázs

újságíró. 2017. 12. 30. 21:20

A Manchester United hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Southampton csapatával az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján.

A házigazdák csatára, Romelu Lukaku a tizedik percben összefejelt ellenfelével, Wesley Hoedttal. A belga játékost négy perccel később oxigénmaszkkal az arcán, hordágyon vittek le a pályáról, de kórházba szerencsére nem kellett szállítani.

Az első félidőben a vendégek védője, Maja Josida kézzel ért a labdába a 16-oson belül, de Craig Pawson bíró nem ítélt büntetőt, José Mourinho, a MU edzője fel is hánytorgatta az esetet a lefújás után.

Mourinho azért is morcos lehetett, mert a 81. percben egy szabadrúgást követően Nemanja Matic hat méterről kapura lőtt, de mivel a gólvonal előtt a francia Paul Pogba feleslegesen beleért a labdába, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A United sorozatban harmadszor játszott döntetlent a bajnokságban, és nem tudta visszaelőzni a tabellán a címvédő Chelsea-t, amely délután 5-0-s győzelmet aratott. Ráadásul ha ez még nem volt elég, Mourinho azt is elárulta, hogy Zlatan Ibrahimovicra egy hónapig nem számíthat sérülés miatt.