Gyönyörű gólok és meglepő eredmény a MU-meccsén

Visszatérése óta először kapott helyet a Manchester United kezdőjében Zlatan Ibrahimovic, aki Romelu Lukaku párjaként rohamozott a Burnley ellen, de a meccs első félideje az ünnepi fordulót a 7. helyről váró vendégcsapatról szólt, amely kétszer is betalált az Old Traffordon.

A 3. percben Gudmundsson szabadrúgása után a hazai védők nem tudták eltakarítani a labdát, amit Barnes talált meg a leggyorsabban, és a szemfülessége gólt ért.

A MU nyomott, de a kapu előtt hiányzott az ötlet, a Burnley viszont egy szenzációs Defour-szabadrúgásgóllal kétgólosra hizlalta az előnyét.

A szünetben Mourinho levitte Ibrahimovicot és Rojót, érkezett Lingard és Mhitarjan, ez a váltás pedig bejött, mert Lingard előbb gyönyörű gólt szerzett sarokkal, majd a hosszabbításban ki is egyenlített, és volt még egy óriási helyzete, ahol a Burnley kapusa csodával határos módon a lécre tudta tolni a labdát.

A vége 2-2, amely nagy csalódás a meccsen 23 alkalommal próbálkozó MU-nak, amely így 12 pontra maradt a városi rivális Citytől, amely szerda este lép majd pályára.

A Unitedet egy pontra megközelítette a Chelsea, amely spanyol napot tartott, az eltiltása után visszatérő Morata és Marclo Alonso szállította a gólokat a Brighton ellen. A címvédőnek ez volt zsinórban a hatodik győzelme hazai pályán.

Premier League, 20. forduló:

Fontos két pontot engedett ki a kezéből a kiesés elől menekülő West Ham, amely a 89. percben még győztesnek tűnt a Bournemouth ellen, de aztán Wilson révén a hazaiak 3-3-ra alakították a végeredményt.

Bournemouth – West Ham United 3-3 (1-1)
gól: Gosling (29.), Aké (57.), Wilson (93.), illetve J. Collins (7.), Arnautovic (81., 89.)

Chelsea – Brighton 2-0 (0-0)
gól: Morata (46.), Marcos Alonso (60.)

Huddersfield – Stoke City 1-1 (1-0)
gól: Ince (10.), illetve Sobhi (60.)

Manchester United – Burnley 2-2 (0-2)
gól: Lingard (53., 91.), illetve A. Barnes (3.), Defour (36.)

Watford – Leicester City 2-1 (1-0)
gól: Wagué (45.), Schmeichel (65., öngól), illetve Mahrez (37.)