Sport

Magasra tették a lécet a férfi kézilabdázóknak

Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke a keddi sajtótájékoztatón bejelentette: az első hét közé kerülés a minimális elvárás a magyar férfi kézilabda-válogatottal szemben a csütörtökön kezdődő német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Hogy mi ezzel a baj? Csak annyi, hogy az elmúlt öt kézilabda világesemény alkalmával kétszer, 2015-ben a világbajnokságra, 2016-ban az olimpiára ki sem jutott a férfi kézilabda válogatott, míg a 2017-es vb-n a 7. helyen zártunk, de a 2016-os Európa-bajnokságon 12.-, míg a 2018-as Eb-n a 14. helyen végeztünk.

Azaz az elmúlt öt világversenyen egyszer sikerült a most kitűzött célt, annak is a legminimálisabb részét elérni.

Ami mégis ad némi reményt az az, hogy bár a magyar válogatott kétarcú, bárkit képes megverni és bárkitől képes kikapni, de az utóbbi évekhez képest álomsorsolást kapott a magyar válogatott: a koppenhágai D csoportban

  • pénteken Argentínával,
  • vasárnap Angolával,
  • jövő hétfőn Katarral,
  • jövő szerdán Egyiptommal,
  • jövő csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik

A hatosból az első három jut tovább.

Marosi László, az MKSZ alelnöke szerint is sokszor beszélnek „álomsorsolásról” a vb kapcsán, de nagyon jó játékra lesz szüksége a csapatnak a továbbjutáshoz.

Csoknyai István szövetségi kapitány is amondó; „nem lesz könnyű dolga együttesének már a csoportkörben sem. A csoportunkból egyedül Angola nem jelentette még ki, hogy tovább akar jutni. Nehéz dolgunk lesz, a középdöntőben pedig gyilkos mérkőzések várnak ránk.”

Babaprojekt:

Balogh Zsoltnak, Bodó Richárdnak és Lékai Máténak is várhatóan gyermeke születik majd a torna ideje alatt. Kocsis Máté hangsúlyozta, a család a legfontosabb, ezért mindegyiküket hazaengedik majd, persze a lehető legrövidebb időre. „Ezek megismételhetetlen pillanatok egy ember életében, nem szeretnénk válogatott játékosainkat ettől megfosztani.” – fogalmazott.

Ha már középdöntőről álmodunk: a herningi II. csoportban minden bizonnyal az olimpiai bajnok Dánia, az előző vb-n ezüstérmes Norvégia, valamint Ausztria vagy Tunézia vár majd a magyarokra továbbjutás esetén. Ebből a hatosból az első kettő a hamburgi elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat, ugyancsak Herningben.

Az elnök azt is bejelentette, hogy az elnökség a prémiumot is ehhez igazította, az első hely 120 millió, a második 90 millió, a harmadik 60 millió, a negyedik 40 millió, az ötödik 30 millió, a hatodik 20 millió, a hetedik pedig 15 millió forintot ér – nem fejenként, hanem csapat + stáb szinten.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a 2020 tavaszán sorra kerülő selejtezőtornákon.

Nagy László kérdés:

Csoknyai István beszélt a 37 éves Nagy László szerepeltetéséről is:

„Sok jó játékosunk van jobbátlövő poszton, de van aki csak védekezik, van aki pedig a támadásból veszi ki a részét, mint Ancsin Gábor, akinek könyökével van probléma. Ebben a helyzetben Laci szerepe felértékelődik, a ki-ki meccseken nagy hiba lenne, ha egy ilyen kiváló játékosnak a segítségét mellőznénk.”

Nagy László kijelentette, jó állapotban érzi magát, és úgy számíthat rá a szakmai stáb a világbajnokságon, ahogyan azt elképzelik.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE ÉS A VILÁGBAJNOKI PROGRAM:

Kapusok: MIKLER Roland (Telekom Veszprém), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélső: HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Ferencváros), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged), MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Ferencváros), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), JAMALI Iman (Telekom Veszprém), LIGETVÁRI Patrik (Ademar León, spanyol), SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány: CSOKNYAI István és Vladan MATICS

A VILÁGBAJNOKSÁG CSOPORTBEOSZTÁSA

A-csoport (Berlin): Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Korea
B-csoport (München): Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán
C-csoport (Herning): Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia
D-csoport (Koppenhága): Svédország, MAGYARORSZÁG, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola
A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe.

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI

Január 11., 18.00: Argentína–Magyarország
Január 13., 18.00: Magyarország–Angola
Január 14., 15.30: Magyarország–Katar
Január 16., 18.00: Magyarország–Egyiptom
Január 17., 20.30: Svédország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit az M4 Sport, élőben közvetíti.

A világbajnokság győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek részt vehetnek az olimpiai selejtezőtornákon 2020 tavaszán.

Kiemelt kép Bodnár Boglárka / MTI

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik