Az NFL alapszakaszának harmadik fordulója tele volt remek meccsekkel. Nyert csapat utolsó másodperces mezőnygóllal, fordított csapat az utolsó másfél percben, és két alkalommal is csak hosszabbítás után dőlt el a mérkőzés.
Donald Trump szombaton tett megjegyzést a térdelős demonstrációk ellen. Szerinte, aki így cselekszik, az nem tiszteli az amerikai zászlót. Az elnök ezután arra biztatta az NFL-csapatokat, rúgjanak ki minden térdre ereszkedő játékost. Trump indulatos szavai után vasárnap tiltakozási hullám indult a ligában, rengetegen tettek hitet a térdelő társaik mellett, a csapatok zöme egymást átkarolva állta végig a himnuszt.
A valóság ezzel szemben inkább az, hogy az NFL-csapatok pont hogy megvédték magukat attól, hogy a politika aktívan is megjelenjen a pályákon. Hiszen annál nincs erőszakosabb és nyíltabb nyomásgyakorlási kísérlet, minthogy maga az elnök szólítja fel a tulajdonosokat, hogy rúgjanak ki játékosokat csak mert békés módon kifejezik a véleményüket.
A Felcsút nem a Patriots
Az amerikai történésekkel, legyen szó sportról, vagy akár politikáról, nem szerencsés magyarországi párhuzamokat keresni, akkorák a kulturális és a sportgazdasági különbségek. Egy apró aspektus azért csak van: ez pedig a Trump-Patriots és az Orbán-Felcsút tengely.
És ezzel el is érkeztünk a címbéli állításunk cáfolatához, ahhoz, miért nem állna ki soha a büdös életben egyetlen felcsúti játékos sem a demonstráló csapattársa mellett. Ellentétben például a Trump-barát New England Patriots-szal, ahol fontosabb volt a csapategység, mint bármely politikus barátsága.