A magyar művész a semmiből kapaszkodott fel Franciaország csúcsára, hogy egy új társadalom megteremtésén dolgozzon a legegyszerűbb geometriai formák segítségével.
A Zsolnay-manufaktúra alapjaiban határozza meg Magyarország külsejét, de az előző századfordulón még nem a múlt, hanem a jövő képviselője volt. Így született meg az eozin.
Több oka is van, de a legfontosabb, hogy a klasszikus karórák mára olyan szűkös erőforrások lettek, mint a nemesfémek. A Rolex pedig egyike a különösen biztonságos befektetési óráknak.
Az ezüstre sokan elsősorban ékszerként tekintenek. Sokat nem tévednek, ugyanis a világ ezüstfelhasználásának durván negyedét teszik ki az ezüstékszerek és azok gyártása. Amit viszont már kevesebben tudnak, hogy az ezüstnek természetes antibakteriális, fertőtlenítő hatása van.
Drágák és különlegesek - röviden így lehetne összefoglalni a videónkban bemutatott órákat. Ezek az órák nemcsak a gyűjtők figyelmét keltik fel, befektetésnek is megfelelnek. Többek közt mutatunk egy olyan karórát, ami nem mutatja az időt, de nem is azért veszik.
A XX. század során a férfiak nagy része jóval kisebb órákat hordott, mint ma. Ezek a méretek ma már kifejezetten jól állnak a nőkön, sőt, elegánsnak számítanak, ami azt jelenti, hogy egy évszázad óragyártása nyílt meg hirtelen a nők előtt.
Mintha felülírná a fizika törvényeit, pedig a lelke valójában egy trükk. A hőmérsékletváltozás húzza fel, amitől mintha magától járna. Az elmúlt száz éve egyik legérdekesebb óraszerkezete az Atmos.