Megkezdődött az iPhone 7, illetve Plus modellek értékesítése, azaz egyre több és több ember jut hozzá hőn áhított mobiljához. Ahogy ilyenkor lenni szokott, azonnal megindulnak a beszámolók, első tesztek: van, aki atomjaira szedi, de olyan is, aki szimplán egy brutál hidraulikus prés alatt semmisíti meg a szerencsétlent.
És ott vannak azok, akik csak használnák, de belefutnak valami idegesítő hibába. Azt egyelőre nem lehet eldönteni, hogy máris megvan-e az iPhone 7 első komolyabb hardveres ügye, de olyan még biztosan nem fordult elő, amiről az egyik vásárló, Stephen Hackett számolt be egy tweetben.
My iPhone 7 Plus makes terrible noises when under load. https://t.co/wFM2gImpOb
— Stephen Hackett (@ismh) 2016. szeptember 17.
A srác szerint a frissen vásárolt iPhone 7 Plus készüléke furcsa hangot ad ki magából, miközben azzal éppen az iCloud szinkronizációt végezte. A jelenségről készült egy videó is hirtelen, íme:
A mellékzajok, zörejek miatt ebből nehezen hámozható ki valami, de több kommentelő rámutatott, hogy ez bizony az úgynevezett „coil whine” jelenség lesz. A magyarban egyelőre nem sok megfelelője van a kifejezésnek: a tekercszaj elég közel áll a megfejtéshez, de nekünk mégis a „cicergés” az, ami a legjobban bejön. Imádjuk a magyar nyelvet, mondtuk már?
A coil whine elsősorban az asztali gépeknél, azon belül a grafikus kártyáknál ismert, megszokott jelenség. Arról van szó, hogy az ezekhez használt
Az általános vélekedés szerint nem nagyon lehet mit kezdeni vele, ha van, akkor van, és még a legjobb minőségű, drágább komponensek is képesek produkálni ezt a hangot. Nagyon valószínű, hogy az említett iPhone esetében is erről van szó (és itt is csak akkor hallatszott, ha nagyobb teljesítményt adott le a telefon), ami azért meglepő, mert ilyen hardveres teljesítmény mellett ennek azért nem szabadna megtörténnie.
A Hackett féle eseten kívül többről egyelőre nem tudunk, akinek a telefonját az Apple egyébként szó nélkül kicserélte.