A Reiss Zoltán tervei szerint 1926-ra elkészült Corvin Áruház fennállásának közel száz éve alatt Budapest egyik középpontjává vált: itt avatták fel az ország első mozgólépcsőjét, hatásos reklámjaival az ország minden részéről vonzott vásárlókat, a kirakatba helyezett áruk cseréje két generáció számára is fontos eseménynek számított, működése felét azonban mégis egy, a tér felé néző arcát elfedő alumíniumburkolat mögött, lassan pusztulva töltötte.
A folyamat végül 2018-ban fordult meg, mikor előbb a fémpanelek tűntek el, majd felkerültek az állványzatok, amik mögött több irányváltás után lassan létrejöttek az üzlet- és irodaházként mostanra részlegesen már megnyílt Corvin Palace belső terei, amiket tavalyi helyszínbejárásunkban mutattunk be.
Június elején lehullt a lepel a főhomlokzatról, így a főbejárat feletti korábbi Corvin-logó szörnyű minőségű utánzatát, valamint az oromzati szobrok hiányát leszámítva végre újra az 1926-os, megnyitáskori kép tárul a felújított téren átsétálók szeme elé.
A közel másfél évvel ezelőtti helyszíni sétánkon megtudhattuk, hogy a jó ideje nyers téglákat mutató falrészre visszakerülnek a korábbi díszek, illetve a nyílászárók, a szellőzőrácsokat pedig olyan módon helyezik át, hogy ne rontsák el a visszaállítani vágyott eredeti ablakrendet.
A folyamat jelenleg még alakuló végeredménye ettől függetlenül igen meglepőnek ígérkezik – az építési engedély apró módosításaihoz szükséges, május közepén leadott tervlapok egyikén a különbség szemmel látható:
A kilenc csoportra osztott, összesen huszonhét ablak közül