Talia Rappa és Skyer Ashworth szokása szerint csak betért az Üdvhadsereg egyik, bezárás előtt álló floridai helyiségébe, hogy áttúrja a végtelennek tűnő ruhahalmokat, egyik alkalommal viszont a szokásosnál jóval érdekesebbre bukkantak:
A fiatalok érezték, hogy óriási értéket tartanak a kezükben, így a darabonként mindössze húsz centbe (alig több, mint ötven forint) kerülő ruhákkal tértek haza.
Gyanújuk beigazolódott, hiszen a hat ruha eredetinek bizonyult – sőt, az is kiderült, hogy a földi személyzet, illetve az űrhajósok által a nyolcvanas években használt kezeslábasok közül három tényleg asztronautákon feszült: George D. Nelsonon (ő háromszor – 1984, 1986, 1988 – járt az űrben), Robert Allan Parkeren (két Spacelab-küldetés specialistája volt, 1983-ban és 1990-ben), illetve Charles D. Walkeren
(1984-ben, a Discovery űriskló első útján, 1985-ben pedig két újabb repülésen vett részt).
A leletek novemberben, az American Space Museum árverésén kerülnek kalapács alá, és minden bizonnyal óriási hasznot hoznak majd, hiszen együttesen
A két szerencsés megtaláló nem tart igényt a bevétel teljes egészére, így egy részét a múzeumnak ajánlják fel, a többit pedig saját egyetemi tandíjukra költik. A sors fintora, hogy Ashworth szülei is a NASA-nál dolgoztak, sőt, ő maga is ebben az irányban tanul tovább.