A fórumon megjelent kamarai tagok feltehették kérdéseiket, illetve elmondhatták véleményüket, javaslataikat a BKIK működésével kapcsolatosan. Azok a vállalkozások pedig, amelyek képviselői nem tudtak jelen lenni a rendezvényen, kérdőív kitöltésével fejezhették ki véleményüket a kamara működéséről.
A konzultáción részt vevő vállalkozók a többi között kiemelték, szeretnék, ha a kamara már az őket érintő törvények megalkotásában is részt tudna venni, ehhez akár kezdeményező szerepet is vállalhatna a BKIK. Ugyanilyen fontosnak jelölték meg a pályázatok elérhetőségét, az abban való részvétel lehetőségénék megteremtését.
Fontos kérdés a cégek számára egy olyan szolgáltatói bázis kialakítása is, amely a kamarán belüli, minősített vállalkozásokat gyűjti egybe és teszi elérhetővé a tagság számára.
A résztvevők egyöntetűen kiemelkedő fontosságúnak nevezték a digitálisan elérhető, online oktatási anyagok létrehozását, amellyel nemcsak a fiatal vállalkozóknak tud segítséget nyújtani a kamara, de a már működő vállalkozásoknak is lehetőséget ad a fejlődésre. Ezt a digitális tananyagot már fejleszti a BKIK, így hamarosan elérhetővé válik a tagok számára.
Ugyanígy megoldódik a kamarán belüli információáramlás is, hiszen erre a kamara már létrehozott egy kommunikációs osztályt, amely a tagokkal való kapcsolattartást, az információk eljuttatását is végzi. A BKIK azt tervezi, hogy féléves gyakorisággal hasonló fórumokat rendez a vállalkozásoknak.