Ne legyenek azonban illúzióink: szó sincs egyelőre arról, hogy itt a megnyugvás ideje. Mindössze annyi történt, hogy azok, akik további forintgyengülésre játszottak, kivárásra rendezkedtek be.
A következő napok várhatóan erőteljes elmozdulásokat hoznak majd a forint piacán. Időzített bombák ugyanis bőven vannak, amelyek nagy kilengéseket idézhetnek elő egyik napról a másikra.
Elég csak arra gondolni, hogy a Magyar Bankszövetség ma bejelentette, hogy elkészítette a jelzálogalapú devizahitelesek megsegítésére vonatkozó javaslatcsomagját, s várja a kormány reakcióját. A részletekről csak ezt követően lesznek konkrétumok. A jövőt illetően az egyik meghatározó tényező, hogy a (végtörlesztés miatt súlyos veszteségeket elszenvedő) bankok és a kormány képesek lesznek-e a közös gondolkodásra.
Nem tudni még sokat arról sem, hogy a kormány módosít-e, s ha igen, milyen mértékben a magyar gazdaság növekedési kilátásain. S, ha nem, akkor mivel támasztja majd alá azt, hogy miközben szinte minden hazai és nemzetközi szervezet minimális, 0,3-0,6 százalékos GDP-bővülést jelez előre a következő évre, a kormány szerint 1,5 százalék is lehet a növekedés.
Mindemellett pedig semmit nem tudni arról sem, hogy az IMF képviselői miként fogadják a hirtelen magyar fordulatot, s hogyan értékelik majd azt a tényt, ahogy a véleményváltozás nyilvánosságra került (minden előzetes egyeztetés nélkül).
Mindazonáltal a forint két hete volt utoljára ennyire erős, ami kedvező hírként értékelhető különösen azok számára, akik devizahitellel rendelkeznek.