A feldolgozóipar, a kereskedelem, az építőipar, valamint a közigazgatás dolgozói közül kerültek ki a legnagyobb arányban az új munkanélküliek. A férfiak közül a legtöbben az ipari és építőipari szektorból kényszerültek az utcára, míg a nőknek akkor volt félnivalójuk, ha a gépkezelő, összeszerelő munkákon kívül esetleg szolgáltatási jellegű foglalkozást végeztek.
A 25-30 éves új munkanélküliek 14,2 százaléka a nő, míg a tartós munkanélküliek között csak 10,4 százalékos az arányuk. A válság áldozatául esett férfiak nagy része 30-35 éves. Míg a tartós munkanélküliek 11,5 százaléka tartozik ebbe a korosztályba, az új munkanélkülieknek már 17,3 százaléka hasonló korú.
A statisztikák szerint a magas fokú képzettség nem jelent védelmet az állásvesztés ellen. Ennek részben oka, hogy a gyárbezárásokhoz kapcsolódó létszámleépítések válogatás nélkül érintik az ott dolgozókat. Emiatt nemcsak a rossz munkaerő-piaci pozíciójú emberek veszítik el állásukat, hanem a képzettebb munkaerőnek is mennie kell.
Ajánlott cikk: