A világpiacok hektikus mozgása és a hazai események változatos hatást gyakorolnak a magyar értékpapírpiacra.#<# A kedvezőtlen inflációs adatok és a várakozások alatti GDP-növekedés szolgáltatják a korábbinál negatív makrogazdasági hátteret. A nemzetközi piacokra leginkább ható eseményként pedig Amerikában sikerült lehűteni a gazdaságot, immár a kamatcsökkentésre várnak a befektetők, de a lassulás a vállalatok gazdálkodásában is nyomott hagyott - egyre több nagy társaság figyelmeztet arra, hogy a várakozások alatti profitot lesz kénytelen jelenteni majd a későbbiekben. Mindezek ellenére a magyarországi kilátások inkább kedvezők: a piac – a jövőbe tekintve – remélhetőleg aktivizálódik a részvények viszonylagos alulértékeltsége miatt, aminek lökést adhat, hogy az ősszel egymást követően két hitelminősítő (a Moody’s és a Fitch) is felfelé módosította a magyar hosszú lejáratú devizaadósság osztályzatát.
Az ajánlott portfólió is tükrözi összeállítójának a részvényeket illető optimizmusát: Szabó Zsombor 55-45 százalékos megoszlást javasol a tőzsdei részvények és az állampapírok között, az előbbiek javára.
A szakértő a részvénypiacon elsősorban a blue chipek között válogatna, amit a piac likviditásának gyengülésével, és több papír kockázatának növekedésével magyaráz. Az indokolatlan mélységekbe nyomott Matáv szerepel legnagyobb súllyal a portfóliókban, az OTP részvényeit a Postabank-frigy bizonytalan részletei mellett is vételre ajánlja. A folyamatosan csökkenő olajár mellett is az átlagosnál gyengébb súllyal számol a Mol részvényeivel, mégpedig a gázárak körüli kedvezőtlen helyzet (és az üzletág veszteségei), valamint a külföld bizalmatlansága miatt.
A nyugati szakmai befektetők érdeklődése és – ellentétesen az általános piaci tendenciával – a várakozásokat meghaladó jó eredmény nyomán jelentősebb részt képvisel a Richter is. Spekulatív jelleggel helyet kapott a Prímagáz, mivel az osztalékot nem fizető papír jelenlegi könyvértékének mindössze harmadán forog.